Reklama

Reklama

Przed nami Wszystkich Świętych, będą utrudnienia na drogach. Jest apel policji

Opublikowano: 29 października 2020 11:36
Autor: bnp/KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Planując odwiedziny na grobach bliskich uwzględnijmy utrudnienia występujące na drogach i odpowiednio przygotujmy się do podróży - apeluje kutnowska policja. Mundurowi podkreślają, by pamiętać też o zabraniu środków ochrony osobistej, które będą potrzebne po drodze jak i na terenie cmentarza.

Reklama

Przed nami obchody Wszystkich Świętych. Wiele osób chcących uniknąć tłoku na cmentarzach już dziś odwiedza groby swoich bliskich lub zrobi to na początku listopada. Wiele z tych osób podróżuje do odległych miejscowości. Województwo łódzkie leży w centrum kraju i siłą rzeczy na skrzyżowaniu głównych arterii komunikacyjnych kraju. To oznacza wzrost natężenia ruchu na drogach lokalnych i tranzytowych.

Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznej podróży. Przed wyjazdem zaplanujmy podróż i jej trasę. Uwzględnijmy utrudnienia związane z remontami dróg. Informacje na ten temat znajdziemy na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

https://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien

Przygotujmy samochód do drogi. Sprawdźmy światła, ogumienie, wyposażenie i poziom płynów eksploatacyjnych. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą środki ochrony osobistej. Pandemia wciąż trwa. Maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji nie zabiorą wiele miejsca, a będą niezbędne. Za kierownicę siadamy trzeźwi i wypoczęci. Korzystamy z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w specjalnych fotelikach.

Dostosujmy prędkość pojazdu nie tylko do przepisów, ale też do własnych umiejętności i warunków drogowych. Róbmy przerwy w długiej trasie. Zachowajmy czujność i obserwujmy oznakowanie dróg, które może ulec zmianie w tym szczególnym okresie. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad pozwoli nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Szerokiej drogi!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -2

    Kutnowiak

    Nie maja moralnego prawa pouczać innych gdy sami nie reagują na łamanie prawa przez "demonstrantów"!

  • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    kutnianin

    A dlaczego policja jest bierna w stosunku do demonstrantów, którzy zakłócają porządek i wykrzykuja przeokropne wulgaryzmy, w miejscach publicznych, gdzie policja ? Na zbiegowiskach po kilkaset ludzi w tym bardzo dużo małoletnich i co policja nie widzi, nie słyszy? Gdzie jest przestrzegany zakaz duzych zgromadzeń? Dlaczego policja nie karze osób łamiacych prawo!! Co robi policja i kogo chroni? Banda łobuzów którzy okropnie przeklinają, bluźnią, łamia prawo sa otoczeni ochrona i wielka troską!!! To w jakim kraju my żyjemy? Co robia stróże prawa???????????????