Reklama

Reklama

Przedświąteczna akcja Lewicy w Kutnie. Rozdawali ciepłe posiłki, mówili o drożyźnie i pandemii [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: śr, 22 gru 2021 10:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Posłowie Lewicy z województwa łódzkiego 21 grudnia zainaugurowali przedświąteczną akcję podróży po regionie. Dziś zawitali do Kutna, gdzie z mieszkańcami spotkali się Paulina Matysiak oraz Tomasz Trela. Nie zabrakło ciepłego poczęstunku, świątecznych i noworocznych życzeń, a także rozmów o rekordowej inflacji oraz pandemii.

Reklama

Akcja Lewicy w Kutnie

Przedświąteczna podróż Lewicy po województwie rozpoczęła się wczoraj (21 grudnia). Politycy odwiedzili już Pabianicę, Zduńską Wolę, Sieradz, Łowicz i Żychlin. Dziś zawitali do Kutna, jednak pojawią się również w Zgierzu. 

Akcja rozpoczęła się koło godz. 11:00 w ścisłym centrum Kutna. Na ulicy Królewskiej na mieszkańców czekał ciepły poczęstunek, a także możliwość rozmowy z posłami z naszego regionu. Następnie zorganizowano krótką konferencję prasową podczas której Paulina Matysiak oraz Tomasz Trela poruszyli tematy rekordowej inflacji i walki z pandemią. 

Rekordowa liczba zgonów na COVID-19

Paulina Matysiak zwróciła uwagę na rekordową liczbę zgonów z powodu COVID-19, o jakiej poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

- Dzisiaj bardzo smutna, tragiczna informacja o 775 zgonach na covid. Największa liczba ofiar śmiertelnych tej pandemii.  Warto przypomnieć tu nasze rozwiązanie położone na stole z początkiem grudnia, czyli ustawę o obowiązkowych szczepieniach, ustawę nad którą strona rządowa na ten moment nie chce się pochylić, a byłoby to rozwiązanie, które pomogłyby uratować setki i tysiące Polek i Polaków. Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar śmiertelnych pandemii, to od początku tego roku zmarło już ponad 40 tysięcy osób. To jest tak, jakby z mapy Polski miało zniknąć całe Kutno - zaznaczała Matysiak.

Posłanka złożyła też życzenia świąteczne mieszkańcom Kutna i regionu.

- Myślę, że te święta dla wielu rodzin także w Kutnie będą smutne. Straciliśmy bliskich, przyjaciół, będziemy o nich pamiętać, ale chciałabym, żeby ten czas, który Państwo będą spędzali podczas świąt Bożego Narodzenia, był czasem spokojnym, spędzonym z rodziną i przyjaciółmi w spokojnej atmosferze. Na nowy rok w imieniu swoim i posłów województwa łódzkiego chciałabym złożyć życzenia spokoju i bezpieczeństwa - mówiła.

"Ludzie będą się zastanawiać, czy każdego dnia włączyć światło i ogrzewać mieszkanie"

Następnie głos zabrał poseł Tomasz Trela, który poruszył temat inflacji i sposobów Lewicy na rozwiązanie tego problemu. 

- Patrząc na inflację, na te problemy, które są wśród nas przygotowaliśmy jako Lewica pakiet – ulgę noworoczną – mamy 4 postulaty, jak ulżyć mieszkańcom Kutna, Żychlina, województwa łódzkiego, ale też całej Polski. Po pierwsze, postulujemy i przygotowaliśmy propozycję, aby obniżyć podatek VAT z 23 do 15% i żeby ta podstawowa stawka podatku VAT wynosiła 15%. Po drugie oczekujemy, że rząd podejmie decyzję o obniżeniu podatku VAT na żywność z 8 do 0%. Po trzecie domagamy się realnych rekompensat za ceny gazu i prądu. Tylko w przyszłym roku cena gazu będzie wyższa o 80%, a cena prądu będzie wyższa o 40%. W tych warunkach ludzie naprawdę będą się zastanawiać, czy każdego dnia włączyć światło i ogrzewać swoje mieszkanie. I wreszcie rzecz czwarta – żadamy odzyskania naszych pieniędzy z Unii Europejskiej. 270 miliardów złotych czeka na Polskę w ramach krajowego programu odbudowy i tylko dlatego, że stery rządu przejął Zbigniew Ziobro i uparł się, że ma funkcjonować niekonstytucyjna izba dyscyplinarna, tych pieniędzy od maja nie ma - podkreślał Trela. 

Na koniec wspomniał również o mało optymistycznych prognozach ekonomistów, które wskazują na to, że pierwszy i drugi kwartał przyszłego roku będzie jeszcze trudniejszy niż teraz. 

Poniżej zapis wideo z dzisiejszej konferencji w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)