Reklama

Reklama

Przedszkolaki świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka

Opublikowano: wt, 13 paź 2015 10:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jesień to okres, kiedy na polach, w sadach i ogrodach zbieramy plony całorocznego trudu.W Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Żychlinie to czas, kiedy tradycyjnie obchodzone jest Święto Pieczonego Ziemniaka. Tegoroczna impreza integrująca dzieci, ich rodziny i cały personel przedszkola odbyła się w piątkowe popołudnie 9 października. Impreza przygotowana była przez pracowników przedszkola przy współudziale rodziców, którzy dostarczyli nie tylko okazy warzyw na jesienną dekorację ale też produkty do sporządzenia ziemniaczanych potraw (ziemniaki, olej, jaja, mąkę).

Reklama

Święto Pieczonego Ziemniaka 2015 rozpoczęło się literacko. Wszystkie Panie pracujące w przedszkolu zaprezentowały inscenizację utworów Jana Brzechwy „Na straganie” i „Pomidor”. Przedstawienie wzbudziło aplauz i uznanie wśród licznie zgromadzonej publiczności. Nie zabrakło również „ziemniaczanych„ konkursów i zabaw, takich jak: taniec z gorącym ziemniakiem, konkurs na najdłuższą obierkę, slalom z ziemniakiem na tacy lub łyżce, czy też konkurs, w którym należało się wykazać sprytem i szybkością w zbieraniu ziemniaków.

W konkurencjach występowali przedstawiciele rodzin z dziećmi i nauczycielki. Śmiechu było co niemiara. A wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się nie tylko wielkim poczuciem humoru ale też olbrzymią walecznością. Punktem kulminacyjnym imprezy był poczęstunek dla wszystkich złożony z placków ziemniaczanych i klusek przecieranych przygotowanych przez przedszkolne kucharki. Wszyscy z apetytem pałaszowali ziemniaczane specjały i zgodnie podkreślali, że takie placki i takie kluchy to można zjeść tylko w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 i że warto na nie czekać cały kolejny rok.

Wszystkie konkursy, zabawy i degustacja odbywały się przy dźwiękach znanych i lubianych utworów nie tylko dyskotekowych czy przedszkolnych ale też i ludowych, kiedy do tańca porywały dźwięki polki lub oberka. Na zakończenie uroczystości odbyła się prezentacja laureatów ogłoszonego wcześniej konkursu na „Warzywnego Stworka”. Na konkurs wpłynęło 15 różnorodnych, ciekawych i pomysłowych prac.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki od organizatorów konkursu. Impreza wpisana już chyba na stałe w roczny kalendarz uroczystości przedszkolnych, największe wrażenie wywarła na rodzicach dzieci, które po raz pierwszy uczęszczają do przedszkola.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)