Reklama

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co działo się w Kutnie w mijającym tygodniu? Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych wydarzeń. Przeczytaj i bądź na bieżąco.

Nowe projekty Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego otwarte
Byliśmy na otwarciach nowych projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nasze miasto wzbogaciło się o klatkę treningową Combo Box - pisaliśmy o tym TUTAJ. Z kolei na terenie SOSW przy ul. Przemysłowej uruchomiono kompleks rekreacyjno-sportowy - o tym przeczytasz TUTAJ.


Czarny poniedziałek na drogach
Miniony poniedziałek przyniósł prawdziwą nawałnicę wypadków - i to po kilka w tych samych miejscach! W Głogowcu w tym samym czasie rozbiły się dwa samochody (KLIK), w Żurawieńcu z kolei na tym samym odcinku doszło do aż trzech wypadków (KLIK)! Na ulicy Oporowskiej w Kutnie zderzyły się dwa samochody, a poszkodowane zostały cztery osoby (KLIK). Najgroźniej było jednak po południu. Na ulicy Barlickiego potrącona została piesza przechodząca przez pasy - o tym przeczytasz TUTAJ.


Oddział ciąży powikłanej znika z Kutna
To już niemal pewne. Oddział Ciąży Powikłanej w kutnowskim szpitalu prawdopodobnie przestanie istnieć wraz z nadejściem 2020 roku. Władze szpitala i powiatu mówią o konieczności podjęcia takich działań, personel placówki i związki zawodowe nie szczędzą gorzkich słów.


Co z ratownikami w Aquaparku? Zajmie się tym firma z Wrocławia
W trakcie obrad rady miasta powrócił temat ratowników w Aquaparku. Za ratownictwo będzie odpowiadać firma z Wrocławia. O szczegółach mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Paweł Ślęzak.


Protest i okrzyki kilkudziesięciu osób! "Władza chce złapać sądy za mordę!"
W środę w wielu polskich miastach miały miejsce demonstracje pod gmachami sądów. Ich uczestnicy mówią, że protestują w obronie niezależności sądów, sędziów i trójpodziału władzy. Pod Sądem Rejonowym w Kutnie zebrała się grupa licząca kilkadziesiąt osób.


Kutno gotowe na Miejską Wigilię
Ruszyło wielkie odliczanie do Wigilii Miejskiej. Przygotowania idą pełną parą, a plac Piłsudskiego stał się jeszcze piękniejszy. W czwartek pojawiły się tam nowe atrakcje, a w piątek otwarto jarmark.


Zaskakująca decyzja wójt Jasińskiej: wieloletni dyrektor odwołany!
Dobiega końca ponaddziesięcioletnia przygoda Michała Łuczaka z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno. Dotychczasowy dyrektor niespodziewanie został odwołany ze stanowiska. Wójt Justyna Jasińka wyjaśnia, że powodem jej decyzji jest naruszenie przepisów prawa, którego dopuścić miał się dyrektor Łuczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE