Reklama

Reklama

Przekroczył prędkość i posługiwał się fałszywym "prawkiem". Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Przekroczył prędkość i posługiwał się fałszywym "prawkiem". Grozi mu nawet 5 lat więzienia - Zdjęcie główne

Przekroczył prędkość i posługiwał się fałszywym "prawkiem". Grozi mu nawet 5 lat więzienia | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali do kontroli 46-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 20 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał cofnięte uprawnienia, posługiwał się fałszywym prawem jazdy i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. 

Reklama

Policjanci kutnowskiej drogówki w trakcie pomiaru prędkości w miejscowości Kajew zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 20 km/h. Podczas kontroli podejrzenia policjantów wzbudziło jego prawo jazdy.

- Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że dokument jest podrobiony. 46-letni mieszkaniec Łodzi przyznał się, że kupił je przez internet, po tym, jak poprzednie zostało mu zatrzymane. Blankiet nie posiadał hologramów ani znaków wodnych - charakterystycznych cech zabezpieczających prawdziwy dokument - informuje mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

To jednak nie koniec jego przewinień. Łodzianin wsiadł za kółko pomimo cofniętych uprawnień, a dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi zgodnie z nowym taryfikatorem kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1700 złotych.

Usłyszał również dwa zarzuty - kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posługiwanie się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.  

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy