Reklama

Reklama

W niedzielne popołudnie wybrał się na przejażdżkę rowerem. Wrócił biedniejszy o 2,5 tys. zł!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

W niedzielne popołudnie wybrał się na przejażdżkę rowerem. Wrócił biedniejszy o 2,5 tys. zł! - Zdjęcie główne

W niedzielne popołudnie wybrał się na przejażdżkę rowerem. Wrócił biedniejszy o 2,5 tys. zł | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowy taryfikator przewiduje surowe konsekwencje za jazdę na rowerze po alkoholu. Przekonał się o tym mieszkaniec naszego regionu zatrzymany do kontroli w minioną niedzielę. 57-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila.

Reklama

O zatrzymaniu pijanego rowerzysty informują funkcjonariusze z sąsiedniego Gostynina. W niedzielę, 16 kwietnia w miejscowości Lucień policjanci drogówki zauważyli cyklistę, którego styl jazdy wskazywał na to, że ten może być pijany. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły.

- Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 57-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego wsiadł na rower, mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem na mężczyznę został nałożony mandat w kwocie 2500 zł - mówi mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Policjanci przypominają, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za kierowanie po alkoholu.

- Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rowerem) po użyciu alkoholu (między 0,2 a 0,5 promila), grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), wówczas mandat wynosi 2500 złotych - dodaje mł. asp. Paweł Klimek.

Pijani kierujący, w tym rowerzyści, są często sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Ich zachowanie może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale i dla innych użytkowników dróg.

Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach, niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdym niepokojącym zdarzeniu można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Info: KPP Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy