Reklama

Reklama

Przetarg na Zieloną Oś Miasta: jedna oferta, kilka milionów za dużo

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno nastąpiło otwarcie ofert na budowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie Ochni. Wpłynęła jedna oferta, której cena o kilka milionów przekracza kwotę, jaką Kutno zamierza przeznaczyć na Zieloną Oś Miasta.

Reklama

Przetarg ogłoszono w kwietniu. Wówczas Urząd Miasta w Kutnie podkreślał, że plan budowy Zielonej Osi to najambitniejszy projekt turystyczno-rekreacyjny ziemi kutnowskiej od co najmniej 10 lat, kiedy to powstał Aquapark. Czy inwestycję uda się zrealizować? Póki co ciężko powiedzieć, bo jedyna złożona oferta przekracza zaplanowany budżet.

Ofertę złożyło konsorcjum firm (Lider: Trakt z Woźniakowa, partnerzy: Hydrobud z Leszczynka, PRD z Kutna). Opiewa ona na cenę brutto w wysokości ponad 30,7 miliona złotych.

Tymczasem Ratusz na tę inwestycję zamierzał przeznaczyć 26,5 miliona złotych brutto.

Projekt pn. "Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni, na terenie miasta Kutna" zakłada budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 5,4 km od ulicy Wygoda do osiedla Łąkoszyn. Powstaną cztery pieszo-rowerowe szlaki turystyczne.

Na powierzchni około 8,5 hektara mają powstać tereny rekreacyjne podzielone na strefy. Wzdłuż Ochni planuje się budowę drewnianego pomostu, kładki widokowej i fragmentu plaży.

Projekt przewiduje, że w ramach strefy sportu powstanie pumptrack, skatepark oraz plaża z boiskami do siatkówki. 

Dodatkowo projekt przewiduje budowę rozarium, pawilonu informacji turystycznej i mini ogrodu botanicznego.

Przypomnijmy, że Kutno otrzymało ponad 24 miliony złotych dofinansowania na realizację Zielonej Osi Miasta z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy