Reklama

Przetasowania w partii Razem. Posłanka z Kutna znów w Zarządzie Krajowym

Opublikowano:
Autor:

Przetasowania w partii Razem. Posłanka z Kutna znów w Zarządzie Krajowym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W zakończonych wczoraj wyborach, członkowie i członkinie partii Razem dokonali wyboru nowego składu Zarządu Krajowego, Rady Krajowej, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Miejsce w Zarządzie Krajowym ponownie zajęła pochodząca z Kutna Paulina Matysiak. Tym razem zabrakło w nim za to Adriana Zandberga.

Jak czytamy na stronie partii, wybory odbywały się w trybie zdalnym. Kadencja nowo wybranych władz krajowych Razem potrwa dwa lata. We wszystkich organach statutowych ugrupowania obowiązuje parytet płci.

W Zarządzie Krajowym zasiądą ponownie:

posłanka Razem z Kutna, Paulina Matysiak,
socjolog i filozof, ekspert od dochodu podstawowego, dr Maciej Szlinder,
olsztyński samorządowiec Bartosz Grucela.

W nowej kadencji dołączą do nich Joanna Wicha, pielęgniarka, działaczka Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz aktywistka sektora pozarządowego, Anna Górska.

- W partii Razem można pełnić konkretną funkcję maksymalnie przez dwie dwuletnie kadencje z rzędu. Limit obowiązuje zarówno na szczeblu krajowym, jak i na poziomie władz regionalnych. – W ten sposób chcemy uniknąć “zabetonowania” władz. Dzięki limitowi kadencji większe szanse na udział w władzach mają osoby z krótszym partyjnym stażem i mniejszą rozpoznawalnością – mówi, cytowana przez partię Razem, Paulina Matysiak.

Zgodnie z tą zasadą, do Zarządu Krajowego nie kandydowali posłowie Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny. W nowej kadencji będą oni członkami Rady Krajowej – najwyższego organu partyjnego pomiędzy kongresami. Rada odpowiada za strategiczne decyzje polityczne i stanowiska w sprawach bieżących, także tworzy program partii. Zarząd (będący częścią Rady Krajowej) sprawuje władzę wykonawczą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE