Reklama

Reklama

Przyjmujesz uchodźców z Ukrainy? W Urzędzie Miasta możesz starać się o dofinansowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Przyjmujesz uchodźców z Ukrainy? W Urzędzie Miasta możesz starać się o dofinansowanie - Zdjęcie główne

Przyjmujesz uchodźców z Ukrainy? W Urzędzie Miasta Kutno możesz starać się o dofinansowanie | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W całej Polsce można już ubiegać się o świadczenie rekompensujące wydatki związane z pomocą obywatelom Ukrainy. Formularze związane z uzyskaniem finansowej rekompensaty można składać też w Urzędzie Miasta Kutno.

Reklama

Gdzie składać wnioski?

Formularze związane z uzyskaniem finansowej rekompensaty można składać w Urzędzie Miasta Kutno w punkcie informacyjnym przy głównym wejściu do urzędu od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Dodatkowe informacje uzyskacie w Wydziale Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej (pok. 238 lub tel. (24) 253-12-52).

Według rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw świadczenie przysługuje osobom, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi. Wzór wniosku pobierzecie na stronie Urzędu Miasta.

Złożenie wniosku - najważniejsze informacje

Wypełniając wniosek należy podać dane osobowe wnioskodawcy, liczbę osób, na które wnioskodawca chce uzyskać świadczenie oraz adres miejsca pobytu osób przyjętych do zakwaterowania.

Dodatkowo konieczne jest złożenie oświadczenia, że zapewniono zakwaterowanie i wyżywienie przyjętej osobie i że nie zostało pobrane dodatkowe wynagrodzenie, w tym za wynajem, ani inne świadczenia z tego tytułu. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

W przypadku wnioskowania o przedłużenie przyznania świadczenia powyżej 60 dni należy szczegółowo uzasadnić wniosek. Do wniosku należy dołączyć wypełnione karty osób przyjętych do zakwaterowania.

Zgodnie z obowiązującym od 16 marca rozporządzeniem ws. maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy wysokość świadczenia została ustalona w kwocie 40 zł za osobę dziennie. Świadczenie będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni i będzie wypłacane z dołu.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy