reklama
reklama

Ptasznik goliat, czarna wdowa i reszta "słodziaków". W Żychlinie widać pająki (jak) na dłoni! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ptasznik goliat, czarna wdowa i reszta "słodziaków". W Żychlinie widać pająki (jak) na dłoni! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
57
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaJedni je uwielbiają, inni czują na ich ich widok paniczny strach lub obrzydzenie; jedno jest pewne - nie sposób przejść obok nich obojętnie. Pająki, bo o nich mowa, opanowały Żychliński Dom Kultury, gdzie trwa wystawa z udziałem tych fascynujących stworzeń. Na nieco odważniejszych czeka nie lada gratka - możliwość potrzymania na ręku jednego z ogromnym ptaszników.
reklama

Największe i najbardziej jadowite pająki świata zawitały do Żychlina. We wtorek (7 listopada) w ŻDK wystartowała wystawa, której głównymi bohaterami są pajęczaki, czyli gromada zwierząt reprezentowana oczywiście przez pająki, ale także m.in. skorpiony.  

Jak dotychczas na całym świecie zbadano i opisano około 50 tysięcy gatunków pająków, w Polsce żyje ich natomiast ponad 820. Niektórzy drżą na samą myśl o nich, wszak każdy z nas zna chociażby kilka osób cierpiących na arachnofobię. Wizyta w Żychlińskim Domu Kultury to świetna okazja na zmierzenie się z obiektami swojego lęku, a także zgłębienia wiedzy na temat bogatego i fascynującego świata pajęczaków.

reklama

Czeka tutaj 35 terrariów, w których na swoich ośmiu kończynach tupta w sumie 30 pająków. Resztę składu uzupełniają cztery skorpiony i dwie skolopendry (są to również stawonogi, choć nie z gromady pajęczaków, a wij). Z bliska, przez szybkę można przyjrzeć się śmiertelnie jadowitej czarnej wdowie, jak i dorodnym okazom ptaszników, takich jak: ptasznik olbrzymi, czerwononogi, zebrowaty, wenezuelski, tygrysi, śnieżny, białokolanowy i chillisjki różowy. 

Najłagodniejszy, choć wciąż imponujących rozmiarów ptasznik, może zasiąść na Twojej dłoni. O każdej pełnej godzinie doświadczony przewodnik, Pan Mikołaj, daje bowiem do potrzymania ptasznika czerwonokolanowego, gatunku znanego z filmu  "Indiana Jones. Poszukiwacze zaginionej arki". 

reklama

Ponadto na wystawie zobaczysz filmy oraz plansze edukacyjne, wysłuchasz prelekcji o pajęczakach i zobaczysz świecące w świetle UV skorpiony.

Wystawa czekać na wszystkich chętnych do niedzieli, 12 listopada, w godz. 10.00 - 18.00. 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama