Reklama

Pub pomysłem na biznes

Opublikowano:
Autor:

Pub pomysłem na biznes - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Anglia, Czechy, Portugalia- tam puby wpisane są w kulturę, stanowią jej nieodzowny element. A jak jest w Polsce? Czy w naszym kraju pub to dobry pomysł na biznes? A jeśli tak, to o czym trzeba pamiętać, decydując się na jego otwarcie- o tym w naszym artykule.

Anglia, Czechy, Portugalia- tam puby wpisane są w kulturę, stanowią jej nieodzowny element. A jak jest w Polsce? Czy w naszym kraju pub to dobry pomysł na biznes? A jeśli tak, to o czym trzeba pamiętać, decydując się na jego otwarcie- o tym w naszym artykule.

Polska kultura picia

Czas odrzucić stereotypy i spojrzeć na polską kulturę picia przez pryzmat tego, co naprawdę dzieje się w naszych miastach i miasteczkach. Czasy, gdy upijaliśmy się wódką zagryzaną ogórkiem odchodzą do lamusa. Oczywiście „tradycja” ta przez niektóre osoby wciąż jest kultywowana, z tym jednak, że coraz więcej osób wybiera nie wysokoprocentowe trunki, ale piwo i wino. Coraz częściej też wychodzimy z domu. Spotykamy się ze znajomymi nie w naszych domach, ale właśnie na mieście. Wspólnie odpoczywamy, oglądamy mecze, czy po prostu spędzamy czas. Kultura picia alkoholu wygląda dziś zupełnie inaczej, niż jeszcze 20 lat temu. I dlatego dobrze pomyślany pub to ciekawy i perspektywiczny pomysł na biznes.

Pierwsze kluczowe wybory

Jeśli rzeczywiście czujesz, że własny pub jest tym kierunkiem, w którym zawodowo chcesz podążać, musisz dobrze zaplanować jego działalność, określić jego charakter, wybrać miejsce i dokonać analizy konkurencji. Jeśli marzy Ci się lokal w centrum miasta, gdzie zapewne wiele już pubów i restauracji funkcjonuje, musisz wykazać się kreatywnością. Ty będziesz młody i na początku pewnie sporo osób przyjdzie do Ciebie z ciekawości. Ale, żeby chcieli wrócić i żebyś mógł konkurować z podmiotami, które mają już swój wypracowany styl, musisz dać od siebie klientom coś, co będzie oryginalne i kuszące. Możesz pomyśleć też o lokalizacji gdzieś na obrzeżach. Jeśli miasto się rozbudowuje, dobrze byłoby to wykorzystać.

Piwo? Wino? Wódka? Kolejny niełatwy wybór

Możesz sprzedawać wyłącznie alkohol niskoprocentowy. I Twój pub może być miejscem degustacji piw z całego świata. Ale możesz też wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które niekoniecznie gustują w piwie, a lubią na przykład lampkę dobrego wina, czy drinki. To, jaki rodzaj alkoholu będziesz sprzedawać zależy od Ciebie. Musisz tylko pamiętać, że w Polsce sprzedaż alkoholu wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia. I, co bardzo ważne, zezwolenia te wydawane są w trzech kategoriach. Osobno na: alkohole do 4,5% oraz piwo, alkohole o objętości pomiędzy 4,5% a 18%, alkohole o objętości powyżej 18%. Jeśli chcesz sprzedawać alkohole ze wszystkich trzech przedziałów, musisz złożyć wniosek o trzy pozwolenia.

Znalezienie dobrego dostawcy!

Zakup alkoholu, oprócz tego, że wymaga specjalnego zezwolenia, nie może też odbywać się u dowolnego dostawcy. Pamiętaj! Do własnego pubu musisz kupować alkohol wyłącznie u producenta lub dystrybutora, który posiada zezwolenie na sprzedaż hurtową, jak na przykład http://alkohole.eurocash.pl. W przeciwnym razie możesz stracić koncesję.

Pub jako pomysł na biznes? Jak najbardziej. Musisz tylko pamiętać, że będzie on absorbował wiele Twojego czasu. I że na początku będzie wiązał się z niemałym wkładem własnym związanym z lokalem, uzyskaniem stosownych pozwoleń czy organizacją zaplecza. Jeśli o to zadbasz i zrobisz to z pomysłem- szybko wypełni się gośćmi, którzy chętnie będą do Ciebie wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE