Reklama

Radna pyta o... jakość piasku w piaskownicach. „Może mieć wpływ na zdrowie dzieci”

Opublikowano:
Autor:

Radna pyta o... jakość piasku w piaskownicach. „Może mieć wpływ na zdrowie dzieci” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy do piaskownic zlokalizowanych w Kutnie strach wpuścić nasze dzieci? Jakie niebezpieczeństwa może skrywać piasek? Sprawa wydawać może się dość błaha, lecz zdaniem niektórych jest niezwykle ważna, a jej istotą jest zdrowie najmłodszych mieszkańców Kutna. Chodzi o jakość piasku w piaskownicach.

- Stan piasku w piaskownicach miejskich ma istotny wpływ na zdrowie bawiących się w nim dzieci. Często w długo niezmienianym piasku znajdują się nie tylko pasożyty, ale równie niebezpieczne bakterie i grzyby – pisze w swojej interpelacji radna, Barbara Rostek-Nowacka.

Zauważa, że dziecko bawiąc się w brudnym piasku może zakazić się np. salmonellozą, toksoplazmozą, czy grzybicą skóry i paznokci. Dodaje, że zgodnie z zasadami sanitarnymi zalecana jest co najmniej dwukrotna wymiana piasku w ciągu roku oraz odkażanie go.

- Mając na względzie powyższe, proszę o przedstawienie informacji, jakie działania podejmuje miasto w celu zapewnienia odpowiedniego stanu piasku w piaskownicach i jakie z tego tytułu koszty ponosi – kończy swoje pismo B. Rostek-Nowacka.

O odpowiedzi na interpelacje radnej poinformujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE