Reklama

Radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu

Opublikowano:
Autor:

Radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uchwała w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Kutnowskiego absolutorium przyjęta. Radni niedługo po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok ubiegły oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok zagłosowali za jego udzieleniem.

Artur Gierula, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, przedstawił wniosek komisji o udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu. 3 czerwca br. wniosek ten został przyjęty przez komisję 3 głosami „za” i wstrzymującym się 1 głosem przy braku sprzeciwu.

Następnie wiceprzewodniczący rady powiatu, Tomasz Marciniak, przedstawił opinię RIO w Łodzi dotyczącą wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Kutnowskiego za 2018 rok. Regionalna Izba Obrachunkowa nie składała żadnych zastrzeżeń do przedmiotowego wniosku.

- Komisja Rewizyjna rozpatrzyła sprawozdania finansowe powiatu za rok 2018, z wykonania budżetu, o stanie mienia powiatu na 31 grudnia ubiegłego roku i dokonała analizy dochodów i wydatków oraz przychodów i rozchodów budżetu a także poziomu zadłużenia. Komisja wskazała, że Powiat na dzień 31 grudnia 2018 r. nie posiadał zobowiązań finansowych z wymagalnym terminem płatności do końca roku budżetowego. Ponadto powiat, realizując zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi. Po pozytywnym zaopiniowaniu wykonania budżetu, komisja zwróciła się z wnioskiem do Rady Powiatu Kutnowskiego o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu - cytował opinię RIO Tomasz Marciniak.

Następnie radni zagłosowali ws. podjęcia uchwały o udzieleniu absolutorium zarządowi. 11 radnych było „za”, „przeciw” 1, a od głosu wstrzymało się 7.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE