"To wielkie wyróżnienie"
Kutnowskie środowisko akademickie podkreśla, że to ogromny sukces. W rankingu Perspektyw w kategorii Uczelnie Zawodowe bardzo wysokie 12. miejsce w Polsce zajęła kutnowska Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej. Z takiego wyniku cieszy się cała społeczność akademicka uczelni.
– To dla nas wielkie wyróżnienie i potwierdzenie, że jakość kształcenia, rozwój studentów i zaangażowanie kadry akademickiej przekładają się na realne efekty. Dziękujemy wszystkim studentom, wykładowcom, pracownikom oraz partnerom. Ten sukces jest wynikiem naszej wspólnej pracy – komentuje dr hab. Sławomira Białobłocka, Rektor ANSGK.
Ranking Perspektywy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych w Polsce zestawień jakości szkół wyższych. Oceniane są m.in. warunki studiowania, potencjał kadry naukowej, współpraca z otoczeniem gospodarczym oraz sukcesy absolwentów na rynku pracy.
Dla Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej tak wysoka lokata oznacza nie tylko prestiż, ale i rosnące zainteresowanie wśród kandydatów na studia.
Kadra ANSGK podkreśla, że to również dowód, że uczelnia konsekwentnie buduje swoją markę na edukacyjnej mapie kraju.
- To kolejne potwierdzenie, że Kutno to nie tylko miejsce przyciągające inwestycje i rozwój biznesu, ale również miasto, które stawia na kształcenie kadr wspierających pracodawców. Gratulujemy uczelni oraz całej społeczności akademickiej – komentują autorzy z facebookowego profilu Invest in Kutno, którzy stale przyglądają się podobnym wydarzeniom związanym z naszym miastem.
Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Powiślańska Szkoła Wyższa wyprzedzając Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, oraz Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Koszalinie i Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku. Czołówka rankingu pod artykułem.
Ranking Uczelni Zawodowych 2025 uwzględnia uczelnie magisterskie (bez uprawnień doktorskich), przyjmujące na pierwszy rok studiów po maturze (prowadzących studia pierwszego stopnia lub jednolite magisterskie), które jednocześnie posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia lub jednolitych magisterskich oraz miały minimum dwa roczniki absolwentów. Łącznie studiuje w nich minimum 300 studentów (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych), przy czym obligatoryjnym warunkiem wejścia jest prowadzenie przez uczelnię studiów w trybie stacjonarnym.
Pod uwagę brane jest to, jak radzą sobie absolwenci danej uczelni na rynku pracy, jakość dydaktyczna, kadra dydaktyczna, obecność w sieci i umiędzynarodowienie.
Komentarze (0)