Reklama

Reklama

Realizują inwestycje za ponad 5 milionów! Będą zmiany w domu kultury, tężnie solankowe i wiele więcej [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedna z gmin w powiecie kutnowskim chwali się postępami z realizowanych aktualnie inwestycji. Spora część z nich jest już na finiszu. Duże zmiany spotkały m.in. tamtejszy rynek, dom kultury czy przedszkole. W naszej galerii zobaczycie zdjęcia z trwających właśnie prac.

Reklama

Urząd Gminy Żychlin poinformował o realizacji kluczowych dla gminy inwestycji oraz podzielił się zdjęciami z finiszu prac. Przypomnijmy, że na inwestycje zabezpieczono w tym roku ponad 5,6 mln złotych.

- Zakończono modernizację fontanny na rynku, ul. Kolejowej i Krótkiej, a wśród już rozstrzygniętych przetargów lub rozpoczętych inwestycji są m.in. modernizacja Żychlińskiego Domu Kultury, termomodernizacja Przedszkola Samorządowego nr 1, budowa terenów rekreacji dla dzieci i seniorów (minitężnie solankowe), termomodernizacja bloku komunalnego oraz budowa bezpiecznych przejść dla pieszych przy ul. 1 Maja i Narutowicza – informuje urząd.

Rozpoczęto również procedury przetargowe dot. zadania dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z ekologicznych źródeł energii. 

- Jest to kolejny etap inwestycji proekologicznych w gminie i pozyskano na ten cel nową dotację unijną w wysokości 2.389.082,20 zł. Całość zadania przekroczy kwotę 3,1 mln zł. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem i opracowaniem dokumentacji projektowej dla kompleksowego wykonania zadania inwestycyjnego pt. „Ochrona powietrza w Gminie Żychlin poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii na budynkach mieszkalnych – etap II”. Zadanie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: fotowoltaicznych (96 szt.), instalacji kolektorów słonecznych (39 szt.) i kotłów na pellet (35 szt.) – zaznacza urząd gminy.

Inną współfinansowaną z UE inwestycją jest realizowane przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego wspólne zadanie proekologiczne polegające na termomodernizacji budynków komunalnych. Kwota dofinansowania dla gminy Żychlin wynosi ponad 700 tyz. zł. Termomodernizacji wraz z wymianą wewnętrznej sieci ciepłowniczej poddano budynek mieszkalny przy ul. Dąbrowskiego 6.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z trwających w Żychlinie prac inwestycyjnych. 

Info: Urząd Gminy Żychlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy