Reklama

Remont torów i duże utrudnienia. Autobusy zastąpią pociągi

Opublikowano:
Autor:

Remont torów i duże utrudnienia. Autobusy zastąpią pociągi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podróżni korzystający z usług kolei muszą przygotować się na około roczny okres utrudnień w postaci korzystania z komunikacji zastępczej. Pasażerowie będą pokonywać trasę Kutno-Konin autobusami.

- Po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wracają na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów pomiędzy Koninem a Kutnem potrwa od 15 lipca 2018 r. do czerwca 2019 r. - informują Koleje Wielkopolskie.

Utrudnienia związane są z modernizacją linii kolejowej E-20 na odcinku Warszawa – Poznań – pozostałe roboty – odcinek Sochaczew – Swarzędz.

Dlatego, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w celu zminimalizowania niedogodności komunikacyjnych dla podróżujących, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Koleje Wielkopolskie podejmą się organizacji transportu zastępczego. Czas przejazdu Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Kutno – Konin to ok. 124 minuty.

- Usługa autobusowego przewozu osób na trasie Konin – Kutno w ramach zastępczej komunikacji autobusowej będzie realizowana w dni robocze i wolne od pracy. Autobusy zastępcze będą posiadały oznaczenia na tablicach elektronicznych oraz dodatkowe boczne tablice relacyjne ze wskazaniem kierunku jazdy – piszą na swojej stronie Koleje Wielkopolskie.

  • Autobusy rozpoczynające kursy w Koninie będą odjeżdżały z placu przy stacji kolejowej Konin;
  • Autobusy rozpoczynające kursy w Kutnie będą odjeżdżały również z placu przy stacji kolejowej Kutno.
Poniżej szczegółowy opis przystanków komunikacji zastępczej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE