Reklama

Reklama

Replika Całunu Turyńskiego na rekolekcjach w kutnowskiej parafii. Będzie wystawiona do publicznej adoracji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Replika Całunu Turyńskiego na rekolekcjach w kutnowskiej parafii. Będzie wystawiona do publicznej adoracji - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe/parafia pw. św. Jana Chrzciciela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje parafialne w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Tegoroczny okres odnowy duchowej wierni przejdą w obecności repliki Całunu Turyńskiego, którą będzie można adorować przez wszystkie dni rekolekcji.

Reklama

Rekolekcje w parafii św. Jana Chrzciciela odbędą się w dniach 14-17 marca. Poprowadzi je ks. Zbigniew Dudek paulista, kustosz Repliki Całunu Turyńskiego. Od niedzieli do środy całun będzie wystawiony do publicznej adoracji. To nie pierwszy (i najprawdopodobniej nie ostatni) raz, kiedy replika Syndonu trafi do kutnowskiej parafii. Relikwia pierwszy raz pojawiła się tu kilka lat temu i - jak się dowiadujemy - będzie powracać do Kutna cyklicznie, co jest w dużej mierze zasługą dobrych relacji proboszca ks. Mirosława Romanowskiego z ks. Zbigniewem Dudkiem. 

Msze św. będą odprawiane w niedzielę według stałego porządku, a od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Na osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w nabożeństwie, czekają codzienne transmisje on-line. 

Rekolekcje wielkopostne to okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. W Kościele katolickim odbywają się w adwencie i wielkim poście i trwają zwykle cztery dni, wliczając niedzielę. Rozpoczynają się niedzielną mszą ze specjalnym rekolekcyjnym kazaniem odprawianym przez przyjezdnego księdza. Koniec rekolekcji zazwyczaj jest dla wiernych okazją do wyspowiadania się z grzechów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy