Rezerwy lepsze od Krośniewic

Rezerwy lepsze od Krośniewic - Zdjęcie główne

WydarzeniaRezerwy MKS Kutno w derbach regionu pokonały na własnymboisku Expom Krośniewianka 3-0 (2-0). Gole dla kutnian zdobyli Michał Michalski,Emmanuel Ohagwu i Ernesto Mensah.fot. Emmanuel Ohagwu, zdobywca drugiego gola.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy często gościli pod bramką strzeżoną przez Marcina Błaszczyka. Krośniewicki golkiper po raz pierwszy skapitulował w 19. minucie, a do siatki trafił Michał Michalski. Podopieczni Mieczysława Sztonderskiego po objęciu prowadzenie złapali wiatr w żagle i dziesięć minut później było już 2-0. Tym razem celnym strzałem popisał się Nigeryjczyk Emmanuel Ohagwu. Do przerwy więcej goli już nie padło.

Po zmianie stron żółto-niebiescy zdecydowanie zwolnili tempo rozgrywania swoich akcji i mecz stał się bardziej wyrównany. Krośniewianie nie potrafili stworzyć sobie jednak klarownych sytuacji strzeleckich, a jeśli udało im się oddać strzał na bramkę, to wzorowo ze swoich obowiązków wywiązywał się Michał Sokołowicz.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się dwubramkowym zwycięstwem rezerwistów, w 87. minucie po strzale z dystansu Przemysława Grzegorego jeden z defensorów Expomu dotknął piłki ręką. Sędzia bez chwili zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od krośniewickiej bramki, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Ernesto Mensah.

MKS II Kutno 3-0 Expom Krośniewianka
1-0 Michał Michalski 19'
2-0 Emmanuel Ohagwu 29'
3-0 Ernesto Mensah 87'

MKS II Kutno: Sokołowicz - Panek, Dopierała, Trzeciak, Rogala, Grzegory, Mensah, Arent (46' Rybicki), Grzegorek, Michał Michalski (67' Wszołek), Ohagwu (75' Błaszczyk);