Reklama

Reklama

Robią co mogą, żeby pomagać. Brakuje im sprzętu i proszą o pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy ochotnicy ze znajdującej się w pobliżu powiatu kutnowskiego miejscowości Kaleń Mała mimo posiadania wysłużonego sprzętu i tak są tymi, na których może liczyć każda osoba znajdująca się w potrzebie. Możemy im się odwdzięczyć za ich poświęcenie wspierając internetową zbiórkę której celem jest uzbieranie środków na wóz strażacki. Jeśli chcecie zakończyć 2022 rok z dobrym uczynkiem lub wejść w 2023 ze świadomością, że komuś pomogliście, to macie do tego świetną okazję!

Reklama

W tym tygodniu poproszono nas o nagłośnienie zbiórki zorganizowanej przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Kaleń Mała (gmina Chodów, powiat kolski). Jednostka operacyjno-taktyczna funkcjonuje od 1996 roku.

- Naszym głównym celem jest chęć niesienia pomocy poszkodowanym i potrzebującym. Uczestniczymy czynnie w działaniach ratowniczo-gaśniczych i nie tylko. Jednostka z racji lokalizacji działania ratownicze podejmuje przeważnie na terenach wiejskich. Dzięki staraniom naszych druhów w ostatnich latach udało nam się pozyskać część sprzętu do wyjazdu na akcje – mówi prezes OSP Kaleń Mała Alfred Zajączkowski.

Głównym problemem w skutecznym prowadzeniu działań jest brak odpowiedniego pojazdu gaśniczego. Obecny samochód OSP Kaleń Mała ma prawie 50 lat. Jest sprawny technicznie, ale nie spełnia wszystkich obecnych norm.

- W obecnej chwili posiadamy na stanie samochód lekki ratowniczo-gaśniczy typu Mercedes 508, który dzielnie nam służy. Z uwagi na wiek samochodu chcemy zakupić samochód średni, który będzie spełniał obecne wymogi ratowniczo-gaśnicze – podkreśla A. Zajączkowski.

Z uwagi na obecną sytuację finansową gminy nie ma możliwości zakupu takiego samochodu z środków budżetu samorządu. 

- W związku z tym zwracamy się do was, ludzi dobrej woli, o wsparcie naszej OSP w osiągnięciu upragnionego celu. Każda kwota przybliża nas do zakupu pojazdu. W imieniu zarządu oraz druhów serdecznie dziękujemy za wsparcie – podkreśla prezes OSP Kaleń Mała.

Potrzebna kwota to około 50 tysięcy złotych. Zachęcamy do wsparcia druhów, dzięki któremu będą mogli jeszcze skuteczniej pomagać innym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy