Reklama

Reklama

Rodzice i dzieci odetchną? Władze Kutna dostrzegają problem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 8 gru 2021 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Możliwe, że krajobraz kutnowskich placów zabaw wkrótce ulegnie zmianie. Władze Kutna odpowiadają na pismo w którym zwracano uwagę na problemy z dostępnością tych miejsc dla dzieci niepełnosprawnych.

Reklama

Będą zmiany na kutnowskich placach zabaw?

Wspomniane pismo złożył radny Robert Małachowski. Radny podkreślał, że takie działania byłyby nie tylko korzystne dla dzieci ale także ich rodziców.

- W ostatnich latach w Mieście Róż w tym na osiedlach mieszkaniowych powstało wiele nowych i nowoczesnych placów zabaw. Niestety nie ma na nich urządzeń i odpowiednich zabawek integracyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Niepełnosprawne dzieci mają prawo w bezpieczny sposób korzystać z ogólnodostępnych placów zabaw, które powinny być również wyposażone w urządzenia i zabawki dla nich przystosowane  – stwierdzał w piśmie skierowanym do władz miasta Robert Małachowski.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się odpowiedź. Wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak napisał, że dostępność placów zabaw dla dzieci niepełnosprawnych to bardzo ważna kwestia dla społeczności lokalnej naszego miasta i jej integracji.

Odpowiedź władz Kutna 

- W związku z powyższym, tematyka dostępności osób niepełnosprawnych do miejsc publicznych, w tym placów zabaw ujęta zostanie w Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutno na kolejne lata – deklaruje Zbigniew Wdowiak.

Zastępca prezydenta dodał, że interpelacja R. Małachowskiego ma społeczny i integracyjny charakter. Dlatego do realizacji tego przedsięwzięcia można wykorzystać największe w mieście konsultacje społeczne.

- Proszę o rozpatrzenie możliwości złożenia wniosku w powyższym temacie w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim na 2022 rok – czytamy w piśmie Zbigniewa Wdowiaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy