Reklama

Rodziny zastępcze z naszego powiatu dostaną więcej

Opublikowano:
Autor:

Rodziny zastępcze z naszego powiatu dostaną więcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zawodowe rodziny zastępcze z powiatu kutnowskiego dostaną więcej pieniędzy. To pokłosie uchwały, którą podjęła dziś rada powiatu kutnowskiego. Wynagrodzenie rodzin zastępczych pozostawało bez zmian od 2012 roku.

W myśl uchwały podjętej 6 lat temu, rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka otrzymywały następujące kwoty:

  • Zawodowa rodzina zastępcza, w której umieszczone zostało jedno dziecko, otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 2 tys. zł.
  • Zawodowa rodzina zastępcza, w której umieszczone zostało dwoje lub troje dzieci, otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 2,2 tys. zł.
  • Zawodowa rodzina zastępcza, w której umieszczonych zostało czworo i więcej dzieci, otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 2,4 tys. zł.
  • Prowadzący rodzinny dom dziecka, w którym umieszczone zostało jedno dziecko, otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 2 tys. zł.
  • Prowadzący rodzinny dom dziecka, w którym umieszczone zostało dwoje lub troje dzieci, otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2,1 tys. zł.
  • Prowadzący rodzinny dom dziecka, w którym umieszczonych zostało czworo i więcej dziec, otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 2,4 tys. zł
  • Zawodowa rodzina zastępcza pełniąca funkcję pogotowia rodzinnego, w której umieszczonych zostało troje dzieci lub mniej otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2,6 tys. zł.

Dziś te stawki uległy zmianie. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, jest to spowodowane wzrostem minimalnego wynagrodzenia oraz wzrostem rynkowych cen usług.

- Z uwagi na to, ze rodziny zastępcze pełnią opiekę nad dziećmi w systemie całodobowym i nie pełnią dodatkowego zatrudnienia oraz biorąc pod uwagę wymagania stawiane rodzinom zastępczym tj. predyspozycje osobowościowe, kwalifikacje, nakład pracy oraz zaangażowanie w opiekę i wychowanie nad dziećmi, także z deficytami rozwojowymi i niepełnosprawnością, jak również z faktu, że zwiększa się liczba dzieci objętych opieką zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, co przekłada się na zwiększenie obowiązków i nakładu pracy, zasadne jest kolejne podniesienie wynagrodzenia – czytamy w uzasadnieniu.

  • Rodzinie zastępczej zawodowej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka podnosi się wynagrodzenie do kwoty nie niższej niż 2,2 tys. zł. miesięcznie
  • Rodzinie zastępczej zawodowej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego podnosi się wynagrodzenie do kwoty nie niższej niż 2,7 tys. zł. Miesięcznie'

Radni uchwałę dotyczącą podniesienia wysokości wynagrodzenia dla zawodowej rodziny zastępczej oraz prowadzącego rodzinny dom dziecka podjęli jednogłośnie, 19 głosami „za”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE