Reklama

Reklama

„Rower dla Żołnierza”: uczniowie powiatowych szkół nagrodzeni! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończono projekt rekonstrukcji pojazdu wojskowego realizowany w ramach środków dla organizacji pozarządowych z funduszu powiatu - „Rower dla Żołnierza”. Zadanie polegało na odtworzeniu roweru wojskowego wykorzystywanego przez Wojsko Polskie w Kampanii Wrześniowej w 1939 roku. Projekt skierowany był do młodzieży ze szkół powiatu kutnowskiego.

Reklama

W ramach projektu zorganizowano dla uczniów dwie wycieczki – do Muzeum Bitwy nad Bzurą oraz Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Była to więc dodatkowo pouczająca lekcja historii. 

Nagrody zwycięzcom wręczył starosta kutnowski Daniel Kowalik, radny powiatu kutnowskiego Marek Drabik, który był pomysłodawcą projektu oraz Jacek Gałka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

Zwycięzcy: 

1. Zespół Szkół w Żychlinie 

2. Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie 

3. Zespół Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego Kutno - Azory 

- Gratuluję uczestnikom, opiekunom, zwycięzcom i dziękuje Panu Markowi Drabikowi za ten projekt. Dla uczniów była to bardzo pouczająca i praktyczna lekcja historii - mówi Daniel Kowalik.

 

- Wyrazy podziękowania dla dyrektorów szkół i opiekunów. Każdego uczestnika nagrodziliśmy nagrodami rzeczowymi nawiązującymi do zainteresowań poszczególnych uczniów. Każda grupa przygotowała swój własny rower, który pozostał jako eksponat w szkołach – dodaje Marek Drabik.

Info: Powiat kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy