Równorzędna walka AZS-u z Anwilem

Równorzędna walka AZS-u z Anwilem - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS przegrali sparing z Anwilem Włocławek 71:81. Spotkanie rozegrano wczoraj w Hali Mistrzów we Włocławku.Podopieczni Jarosława Krysiewicza znakomicie weszli w to spotkanie, zaskakując gospodarzy wysoką skutecznością rzutów z dystansu, szczególnie zza linii 6,75 m. Po pierwszych minutach gry AZS prowadził z Anwilem 16:6. W drugiej kwarcie zawodnicy trenera Mutapcicia przejęli inicjatywę, często wykorzystując amerykańskiego środkowego, Corsleya Edwardsa.Zobacz fotorelację

Pierwszą połowę Kutno przegrało pięcioma punktami - 39:34. Trzecia kwarta to ponownie znakomita gra Akademików, którzy często trafiali z dystansu i w tej części gry mieli już na swoim koncie aż siedem trójek.

Ostatnia odsłona spotkania została wygrana przez Anwil 17:10, dzięki znakomitej grze Corsleya Edwardsa. Środkowy Anwilu dzięki swoim imponującym warunkom fizycznym rzucił Akademikom aż 26 punków.

Mimo porażki trzeba pochwalić całą drużynę AZS-u, która na tle Anwilu prezentowała się naprawdę znakomicie. Kutnowscy koszykarze zagrali odważnie i bez kompleksów, długimi fragmentami byli drużyną równorzędną.

Akademicy zagrali bez kontuzjowanego Bacika i chorego Krzysztofa Jakóbczyka. Z lekkim przeziębieniem wystąpił Dawid Bręk, który prezentował się wyśmienicie na tle amerykańskich rozgrywających Anwilu.

Anwil Włocławek - AZS WSGK Polfarmex Kutno 71:81 (21:19, 13:20, 27:25, 10:17).

AZS WSGK Polfarmex Kutno: Pustelnik 14, Perka 14, Deja 9, Małecki 8, Marciniak 7, Bręk 7, Strzelecki 5, Rydlewski 4, Linowski 3.

Anwil Włocławek: Edwards 26, Allen 13, Hajrić 12, Hinnant 10, Majewski 7, Wołoszyn 5, Moses 4, Nowakowski 4, Sokołowski 0, Glabas 0.