Konferencja w Pałacu Saskim
W Pałacu Saskim w Kutnie trwa konferencja "Jak pokolenie Z i Alfa zrewolucjonizują rynek pracy? Nowe wyzwania dla edukacji i biznesu". Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego oddział w Zgierzu
Biorą w nim udział przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich, miejskich, gminnych, a także środowiska dydaktycznego, rynku pracy, organizacji pozarządowych, oraz młodzież.
- Pamiętam czasy, kiedy w powiecie kutnowskim czy zgierskim oficjalnie mieliśmy ponad 20 proc. bezrobocia. Mam nadzieję, że te czasy bezpowrotnie minęły i dzisiaj to rynek pracownika, tego, który świadczy pracę, króluje i będzie królował. Oczywiście na zdrowych i mądrych zasadach. Będziemy dyskutować o pokoleniach, które dopiero wchodzą w dorosłe życie, pojawią się na rynku pracy. Jak wiemy od starożytności narzeka się na dwie rzeczy – na drożyznę i na wychowanie następnego pokolenia. Oczywiście uważam to za truizmy, bo każde pokolenie ma swój świat i swoje wartości i pokolenie czy dwa pokolenia wyżej tego nie rozumieją – mówił senator Marcin Karpiński.
Jak zauważał prezydent Kutna, duży wpływ na dzisiejsze pokolenie nastolatków ma ogromny rozwój technologiczny, czego osoby od nich starsze często nie rozumieją i muszą uczyć się od młodszych pewnych wartości i rozwiązań.
- Podejmowane tematy, nowe wyzwania w edukacji i biznesie są mi bardzo bliskie. Miasto jest organem prowadzącym szkoły. Chcemy wprowadzać innowacje i je wprowadzamy tak, żeby być na bieżąco. Dziękuję, że ta konferencja odbywa się tutaj z tak zacnymi gośćmi. Podejmiemy dużo ważnych tematów. Myślę, że ten czas będzie owocny i inspirujący – mówił Mariusz Sikora w trakcie otwarcia wydarzenia.
W konferencji brał też udział, w imieniu Marszałka Województwa, radny sejmiku wojewódzkiego, Wojciech Ziółkowski, którego jednym z kluczowym priotytetów działania na rzecz rgionu jest wsparcie rozwoju lokalnego rynku pracy i systemu edukacji.
"Dojdziemy do ciekawych wniosków"
W konferencji uczestniczyła również młodzież z którą należy rozmawiać na ważne dla niej tematy.
- Oświata nie ma wieku. Wiemy jedno – mamy społeczeństwo coraz bardziej świadome, a co za tym idzie coraz bardziej wymagające. To my, nauczyciele, musimy przez cały czas podążać za rozwojem, za podejściem młodego człowieka do tego wszystkiego, co go otacza. Dzięki takim konferencjom możemy wraz z młodzieżą nauczyć się jak funkcjonować, przygotować młodzież do tego, żeby odnalazła się jak najlepiej w społeczeństwie - mówiła Iwona Kaca, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie.
Konferencja została podzielona na kilka wykładów. Na początek zebrani usłyszeli „Na kogo wyrośnie cyfrowy zombie? Decyzje zawodowe w dopaminolandii, zalety pracy z pokoleniem Z i Alfa”.
W programie znalazły się też wykłady takie jak „Jak wejść w buty młodego pokolenia i mówić jego językiem?”, „Identyfikacja, rozwój i utrzymanie talentów jako klucz do budowanie efektywnych zespołów”, „Nowe trendy w rekrutacji pracowników w Polsce i na świecie”, czy „Nowy paradykmat wspierania rozwoju zawodowego w oparciu o metody coachingowe”.
- Znajdujemy się w jednym z najciekawszych i jednocześnie najcenniejszych obiektów historycznych ziemi kutnowskiej, unikatowym w skali kraju. W klimatycznym miejscu, majestatycznych pomieszczeniach charakterystycznych dla późnego baroku będziemy zajmować się problemami współczesnymi. Tak jak połączenie barkowych inspiracji z nowoczesnym designem w aranżacji wnętrz, pomieszczeń jest bardzo ciekawe, tak myślę, że dzisiaj w tych ciekawych wnętrzach razem dojdziemy do niezwykle ciekawych, inspirujących wniosków. Będziemy pochylać się nad problemem bardzo współczesnym, zagadnieniem współpracy międzygeneracyjnej – podkreślała Lidia Leśniewicz, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.