Reklama

Rozmowy z kandydatami na prezesa szpitala

Opublikowano:
Autor:

Rozmowy z kandydatami na prezesa szpitala  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed godz. 11 rozpoczęły się rozmowy z kandydatami na prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. O fotel szefa lecznicy ubiega się siedem osób: Jacek Marynowski (zwolniony z kutnowskiego szpitala w 2011 r.), Katarzyna Topczewska-Tylińska (była m.in. dyrektorem szpitala w Pabianicach), Michał Tracz (p.o. dyrektora szpitala w Łowiczu), Dariusz Socha (Arion Med, zarządzający szpitalem w Gostyninie), Zygmunt Buraczyński (był m.in. dyrektorem szpitala w Gostyninie), Marian Rodzeń (zarządzał m.in. szpitalem w Gostyninie), Jolanta Bokiej (była szefową szpitala w Śremie, prowadzi własną działalność gospodarczą).

Jaki mają pomysł na oddłużenie placówki? Większość nie odpowiada na to pytanie wprost. Kandydaci podkreślają jedynie, że najpierw trzeba poznać placówkę od środka, wniknąć w strukturę szpitala.

Wśród kandydatów znalazł się m.in. Dariusz Socha, dyrektor gostynińskiego szpitala, reprezentujący firmę Arion Med. Czy chciałby przenieść gostyniński model kierowania placówką medyczną do Kutna?

- Kandyduję indywidualnie. Nie ukrywam jednak, że warto korzystać ze współpracy z firmą. Ma się wówczas większe możliwości, m.in w zakresie zakupu sprzętu - twierdzi.

Jolanta Bokej, z którą udało nam się porozmawiać, stwierdziła, że ma spore doświadczenia w zakresie zarządzania placówkami medyczni, które były zadłużone.

- Jestem pielęgniarką i ekonomistką. Jak poprawić sytuację finansową szpitala? Trzeba po prostu okiełznać dług - mówi.

Kto zostanie prezesem szpitala? Będziemy informować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE