Reklama

Ruszają kolejne remonty, ŁKA zmienia rozkład jazdy. Będą autobusy zastępcze

Opublikowano:
Autor:

Ruszają kolejne remonty, ŁKA zmienia rozkład jazdy. Będą autobusy zastępcze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od dnia 30 sierpnia do 7 listopada obowiązywać będzie czwarta zmieniona organizacja ruchu pociągów w rozkładzie jazdy 2019/2020. Oferta przewozowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zostanie rozszerzona o 36 połączeń, w porównaniu do wakacyjnej. Liczba połączeń wzrośnie na wszystkich liniach komunikacyjnych, m.in. o 6 na linii kutnowskiej,

Od 30 sierpnia dla pociągów pasażerskich zostanie otwarta mijanka Łódź Marysin, która pozwoli w porannym i popołudniowym szczycie przewozowym zapewnić dowóz i odwóz na oczekiwane przez podróżnych godziny, zarówno do Zgierza jak i Łodzi Widzewa.

Linia kutnowska i obwodowa

Od 30 sierpnia rozpocznie się remont linii nr 16 na odcinku od stacji Zgierz do stacji Kutno. Za wszystkie pociągi pojedzie zastępcza komunikacja autobusowa. Część przystanków została wyznaczona poza stacjami kolejowymi, dlatego należy dokładnie zapoznać się z ich położeniem na stronie internetowej ŁKA. Informacje o lokalizacji przystanków autobusów będą również umieszczone przez PKP PLK na każdej stacji.

W godzinach szczytu popołudniowego autobusy w relacji Zgierz – Ozorków pojadą co około 30 minut.

Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna, zostaną uruchomione dwie pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą bez postojów pomiędzy Zgierzem i Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do obecnego.

Na przesiadkę z i do pociągów w/z kierunku Łodzi pasażerowie będą mieli ok.10 minut czasu na stacji Zgierz. Autobusy odjadą i przyjadą pod dworzec kolejowy.

Zamknięcie toru nr 1 i 2 na przemian na odcinku Zgierz – Łódź Kaliska oraz zamknięcie częściowe stacji Łódź Żabieniec i Zgierz spowoduje znaczne ograniczenie przepustowości linii nr 15 na ww. odcinku, co skutkuje uruchomieniem zastępczej komunikacji autobusowej za wybrane pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz.

Linia Skierniewice – Łowicz - Kutno

Ze względu na prowadzoną modernizację na odcinku Bełchów – Łowicz Główny i Łowicz Główny - Kutno oraz całkowitą przebudowę linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny, za większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno
– Skierniewice na całej trasie pojadą autobusy zastępcze.

ZKA przewiduje dodatkowe postoje w Sierakowicach k/Skierniewic i Mokrej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE