Reklama

Reklama

Ruszył Kutnowski Budżet Obywatelski 2021. Miasto przygotowało film, jak głosować [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której opowiedziano o szczegółach tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą oddawać głosy na wybrane projekty jeszcze do 5 września. Jak to zrobić? Miasto przygotowało film instruktażowy.

Reklama

Głosowanie w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim rozpoczęło się 30 sierpnia i potrwa do 5 września. W tym czasie mieszkańcy Kutna mogą głosować na swoje ulubione inicjatywy, spośród całej listy projektów zgłoszonych do programu. W tegorocznej edycji KBO wpłynęło 39 projektów (15 dużych, 10 małych i 14 zielonych). Można się z nimi zapoznać na stronie KBO – W TYM MIEJSCU.

- Kutnowski Budżet Obywatelski to jeden z bardziej znaczących projektów realizowanych przez Miasto z tego względu, że mieszkańcy co roku – a nie tak jak w przypadku zwykłych wyborów co cztery lata-  mogą mieć poczucie sprawczości w decyzjach dotyczących Kutna i mogą głosować na projekty, które ich zdaniem są szczególnie ważne – zaznaczał w trakcie konferencji Zbigniew Wdowiak.

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą jak głosować, Urząd Miasta przygotował samouczek w formie wideo. Warto wspomnieć, że głosowanie odbywa się tylko w formie internetowej. Wyjątkiem będzie Święto Róży, kiedy to w Parku Traugutta pojawi się stacjonarny punkt do oddawania głosów. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Cały proces głosowania online odbywa się W TYM MIEJSCU, natomiast jeśli potrzebujecie pomocy, poniżej załączamy film, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości. 

Wyniki Budżetu powinniśmy poznać około tydzień po zakończeniu procesu głosowania – pracownicy Magistratu potrzebują trochę czasu na weryfikację oddanych głosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE