Reklama

Reklama

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości w Kutnie. "Nie czekaj – działaj!"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Akademia Przyszłości

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości w Kutnie. "Nie czekaj – działaj!" - Zdjęcie główne

Trwa rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Akademii Przyszłości w Kutnie | foto Akademia Przyszłości

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Akademii Przyszłości w Kutnie – jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki.

Reklama

Koordynacją działań wolontariuszy Akademii zajmują się Liderzy – wolontariusze wspierający program społeczny w poszczególnych szkołach rozsianych po całej Polsce. W Kutnie powstaje Kolegium przy Szkole Podstawowej nr 4, w których Liderem została Klaudia Lenarczyk.

Wolontariusz Akademii Przyszłości daje szansę na zmianę historii życia Dzieciom, które w siebie nie wierzą i zmagają się z trudnościami w szkole – w nauce i relacjach. Pomaga im budować poczucie własnej wartości, odkrywać mocne strony. Ma realny wpływ na przyszłość konkretnego Dziecka.

Wolontariusze Akademii Przyszłości stają się dla swoich podopiecznych towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. Dzięki cotygodniowym spotkaniom dzieci zaczynają dostrzegać swoje mocne strony, odkrywać talenty i pokonywać kolejne bariery.  Wolontariusz staje się dla nich często jedną z najważniejszych osób w życiu.

Spotykając się z Dzieckiem na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu, sprawiasz, że Dziecko przełamuje swoje bariery, uczy się pokonywać dotychczasowe trudności i rośnie jego poczucie własnej wartości.

CO ROBI WOLONTARIUSZ AKADEMII PRZYSZŁOŚCI?

Spotykasz się z Dzieckiem

Raz w tygodniu odbywasz indywidualne zajęcia z Dzieckiem i pracujesz z nim w oparciu o metodologię Akademii. Towarzyszysz mu w budowaniu wiary we własne możliwości. Stajesz partnerem w wyprawie po lepszą przyszłość.

Uczestniczysz w wydarzeniach

Twoje kolegium co jakiś czas organizuje dla Dzieci wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum czy na spotkania z interesującymi ludźmi ze świata biznesu czy sztuki. Twój podopieczny odkrywa dzięki temu świat dotychczas dla niego niedostępny, poszerza swoje horyzonty.

Współtworzysz kolegium Akademii

Nie działasz sam. Masz wsparcie swojego Lidera, a także współpracowników – innych Wolontariuszy, z którymi tworzysz kolegium, czyli lokalny „oddział" Akademii Przyszłości. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje.

Kontaktujesz się z Darczyńcą

Pozostajesz w stałym kontakcie z Darczyńcą – osobą, która funduje Indeks Sukcesów dla Dziecka. Budujesz relację, informując o sukcesach i postępach podopiecznego.

REKRUTACJA

Nie czekaj – działaj!

Dołącz do drużyny Akademii Przyszłości w Kutnie. Wejdź na stronę www.superw.pl i wyślij nam swoje zgłoszenie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy