Reklama

Rynek pracy w łódzkim – wpływ pandemii

Opublikowano:
Autor:

 Rynek pracy w łódzkim – wpływ pandemii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak wygląda rynek pracy w województwie łódzkim po pandemii? Jest lepiej, niż myślicie! Praca w łódzkim jest: trzeba tylko umieć ją znaleźć. Podpowiadamy, jakie są oferty pracy w łódzkim i które zawody są poszukiwane najbardziej!

Jak wygląda rynek pracy w województwie łódzkim po pandemii?

Pandemia wiele zmieniła na rynku pracy w województwie łódzkim. Nie oznacza to jednak, że pracy w łódzkim nie ma! Ofert pracy w tym regionie stale przybywa, a na liście poszukiwanych obecnie zawodów z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Jakie oferty pracy w województwie łódzkim możecie znaleźć? Rozpiętość poszukiwanych zawodów jest duża - od kelnera po dziewiarza (również z możliwością przyuczenia do zawodu!). Coś dla siebie znajdzie zarówno pielęgniarka, psycholog jak i piekarz, czy też specjalista ds. administracji. Niezależnie od tego, jakiej pracy poszukujecie, rynek pracy w województwie łódzkim nadal pozostaje chłonny i powoli podnosi się z kryzysu, jaki początkowo wywołała pandemia.

Według danych zaprezentowanych w raporcie Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji, podlegającemu Łódzkiemu Centrum Doskonaleniu Nauczycieli i Kształceniu Praktycznemu, sytuacja na rynku pracy w województwie łódzkim stopniowo się poprawia. A to otwiera Wam kolejne możliwości znalezienia nowej, stabilnej pracy!

Praca w województwie łódzkim: jak szybko ją znaleźć?

Pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym nową pracę w województwie łódzkim znajdziecie szybciej, niż inni:

  • Zadbajcie o swoje CV - profesjonalne zdjęcie i czytelna lista kwalifikacji z pewnością wyróżnią Was wśród innych kandydatów!
  • Codziennie szukajcie nowych ofert pracy w łódzkim - regularny wysiłek opłaci się szybciej, niż myślicie! Najważniejsze to aktywnie działać.
  • Poszukajcie nowych możliwości rozwoju zawodowego. W tym celu warto spisać swoje różne umiejętności doświadczenia zawodowe. Po spojrzeniu na listę może przyjść Wam do głowy pomysł na aplikowanie do zupełnie nowego zawodu, w którym odnajdziecie się równie dobrze, jak w poprzednim.
  • Rozważcie odbycie dodatkowych szkoleń i kursów zawodowych. Podniosą one Waszą konkurencyjność na rynku pracy w województwie łódzkim i ułatwią znalezienie lepiej płatnej pracy.
Nie zrażajcie się też drobnymi porażkami czy nieco dłuższym niż zwykle czasem poszukiwania nowej pracy. Jakie zawody są teraz w cenie? Niezależnie od Waszego wykształcenia i poprzednich doświadczeń zawodowych zawsze warto rozważyć na aplikowanie na różne oferty pracy. Elastyczność to klucz do sukcesu na rynku pracy po pandemii. Praca w łódzkim z pewnością szybciej znajdzie się dla tych, którzy wyróżnią się pomysłowością przy aplikowaniu na ogłoszenia i zastosują się do naszych porad.

Poszukiwane zawody w łódzkim po koronawirusie

Według wspomnianego raportu najwięcej nowych miejsc pracy tworzy się w branży sprzedaży detalicznej (średnio 720 ofert pracy miesięcznie). Nie chodzi tu tylko o sklepy stacjonarne, ale również te internetowe. Branża e-commerce na pandemii tylko skorzystała, co oznacza lepsze zarobki i nowe oferty pracy.

Obsługa klienta przychodzi Wam dziecinnie łatwo? Lubicie kontakt z innymi i szanujecie nowe obostrzenia, dotyczące pracy podczas pandemii? To może być idealny kierunek dla Was. Jak wskazują wyniki opublikowanego raportu, miejsc pracy w obsłudze klienta tylko przybywa (średnio 456 ofert pracy miesięcznie).

O znalezienie nowej pracy nie powinni obawiać się także inżynierzy (średnio 310 ofert pracy miesięcznie) oraz pracownicy branży IT (średnio 238 ofert pracy miesięcznie). Tu tradycyjnie pensje jak i warunki zatrudnienia prezentują się naprawdę korzystnie. Wystarczy, że będziecie regularnie śledzić nowe oferty pracy i aplikować do tych firm, które najlepiej pasują do Waszego typu osobowości w pracy.

Nie posiadacie specjalistycznego wykształcenia, a pracy potrzebujecie "od zaraz"? Rynek pracy w województwie łódzkim potrzebuje takich ludzi! Ofert pracy dla m.in. operatorów maszyn, pracowników fizycznych, pracowników gastronomii czy kierowców w najbliższym czasie z pewnością nie zabraknie. Pracę w łódzkim z łatwością odnajdą także dziewiarze, pracownicy produkcyjni, monterzy instalacji elektrycznych, księgowi i nauczyciele.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE