Reklama

Reklama

Rząd dołoży do remontów w parafiach z powiatu kutnowskiego? W grze nawet milion zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Senator Przemysław Błaszczyk, posłanka Joanna Lichocka i starosta kutnowski Daniel Kowali spotkali się z księżmi z parafii w powiecie kutnowskim w związku z programem rządowym „Polski Ład dla Kultury”. 

Reklama

Podczas spotkania przekazano najważniejsze dotyczące pozyskiwania środków na renowację zabytków, m.in., renowacji zabytków w parafiach. 

- Spotkaliśmy się, by pomóc księżom w pozyskaniu środków na renowację zabytków w naszych parafiach w Powiecie Kutnowskim. Zabytki są niezwykle ważne dla naszej historii, dla mieszkańców, dla każdego z nas, dlatego priorytetem jest zadbanie o nie, by przez kolejne lata służyły i pokazywały historię. To niezwykle cenne dla nas – mówi Daniel Kowalik.

Joanna Lichocka podkreślała, że program „Polski Ład dla Kultury” daje ogromne możliwości w pozyskiwaniu środków na renowację zabytków.

- Jest to kwota rzędu dodatkowych trzech miliardów złotych na odbudowę zabytków. Ogólnie daje to możliwości uzyskania aż miliona złotych na każdy samorząd – informowała posłanka - Jest to pierwszy tak duży program, który wspiera odbudowę i renowację zabytków. Finansowanie renowacji jest aż na poziomie 98 procent, co powoduje, że wkład własny to jedynie 2 procent! Zachęcam składać wnioski, bowiem czas jest do 31 stycznia 2023 roku. – wtórował jej senstor Przemysław Błaszczyk.

Po przekazaniu księżom najważniejszych informacji dot. Składania wniosków oraz zaoferowania wsparcia ze strony samorządu nadszedł czas na pytania nurtujące przybyłych na spotkanie księży. Spotkanie zakończyło się najlepszymi świątecznymi oraz noworocznymi życzeniami.

Info: Powiat Kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy