Reklama

Reklama

Rządowe wsparcie dla Kutna, wręczono czeki. "Są pewne sprawy, co do których możemy się porozumieć" [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 28,5 miliona złotych powędruje do Kutna w ramach drugiej edycji rządowego funduszu Polski Ład. Z tej okazji na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 zorganizowano specjalny briefing prasowy, podczas którego przekazano symboliczny czek oraz zdradzono szczegóły dotyczące planowanych inwestycji.

Reklama

T. Bocheński: "Są pewne sprawy, co do których można się porozumieć"

Miasto Kutno otrzymało wsparcie w wysokości 28 512 000 złotych na realizację budowy sieci dróg w mieście oraz przebudowę przyszkolnego kompleksu sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 9. Na pierwszą z inwestycji przyznano nieco ponad 23,5 miliona złotych dofinansowania, na drugą z kolei niemal 5 milionów. 

W celu przekazania symbolicznego czeku, z dziennikarzami spotkali się prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz senator Przemysław Błaszczyk. W konferencji uczestniczyła także dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 i radni Rady Miasta. 

- Nie byłoby tych dofinansowań, gdyby nie praca samorządowców. Dziękuję za to, że możemy się spotkać dzisiaj w Kutnie. Przecież wszyscy wiemy, że zdarzają się między nami różnice, bo świat jest skomplikowany i możemy mieć różny punkt widzenia na różne kwestie, ale są pewne sprawy, co do których można się porozumieć, co do których potrafimy wspólnie znaleźć najważniejsze punkty dla mieszkańców. To udało się wspólnym wysiłkiem zrobić – podkreślał Tobiasz Bocheński. 

Powiat kutnowski jednym z największych beneficjentów Polskiego Ładu

Jak zaznaczył wojewoda, Miasto Kutno na terenie całego powiatu kutnowskiego jest największym beneficjentem, jeżeli chodzi o otrzymane środki. Łącznie powiat otrzymał 145 milionów złotych na inwestycję.

- Powiat kutnowski otrzymał razem 145 milionów złotych. W przeliczeniu na mieszkańca powiatu kutnowskiego to jest najwięcej w całym województwie łódzkim, a miasto jest bardzo istotnym beneficjentem nie tylko na terenie województwa łódzkiego, ale na terenie całej Polski z punktu widzenia przelicznika na mieszkańca. To niezwykle mnie cieszy – mówił Tomasz Rzymkowski. 

Znaczenie porozumienia ponad podziałami podkreślał również senator Przemysław Błaszczyk. 

- Cieszy mnie to, że nie ma podziałów, jeśli chodzi o inwestycje i rozwój. Nie zawsze się we wszystkim zgadzamy, ale wiemy, że każde środki przekazywane na realizację inwestycji na terenie powiatu kutnowskiego służą mieszkańcom. Możemy sobie wszystkim tego sukcesu pogratulować – przekonywał. 

Nowy kompleks sportowy w Kutnie. Co o nim wiadomo?

Jako ostatni głos zabrał prezydent Zbigniew Burzyński, który podziękował przybyłym gościom i zdradził kilka szczegółów dotyczących planowanych inwestycji. 

- W imieniu własnym, samorządu Miasta Kutna i przede wszystkim mieszkańców chciałbym podziękować Panu wojewodzie, Panu senatorowi a szczególnie Panu ministrowi Rzymkowskiemu, który ma znaczący udział w pracach, aby te środki mogły się tutaj znaleźć – mówił. 

Najwięcej dowiedzieliśmy się na temat przebudowy kompleksu sportowego przy SP nr 9. Znajdzie się tam boisko piłkarskie o wymiarach 52 na 93 metry oraz część lekkoatletyczna. W jej skład wejdą: bieżnia czterotorowa, a na prostej sześciotorowa o długości 110 metrów, miejsce do skoków w dal, wzwyż, miejsce do pchnięcia kulą oraz nowe oświetlenie. 

Czas realizacji przewidziany jest na 12 miesięcy. Możliwe, że z nowego kompleksu mieszkańcy Kutna będą mogli skorzystać już od następnego lata. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy