reklama

Są przygotowani do zawodu

Opublikowano:
Autor:

Są przygotowani do zawodu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaAbsolwenci szkół zawodowych poznali dziś wyniki egzaminu potwierdzającego ich kwalifikacje zawodowe. Okazuje się, że zdawalność w Kutnie jest dużo wyższa niż w województwie.Karolina Wiktorowska jest absolwentką technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Ukończyła Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego. Z wyników egzaminu zawodowego jest zadowolona.- Myślałam, że pójdzie mi gorzej, tymczasem z części praktycznej zdobyłam 88 proc. punktów. Teorię też zdałam przyzwoicie. Co dalej? Szukam pracy, ale jak na razie nie ma żadnych ofert w moim zawodzie - mówi dziewczyna.fot. Absolwenci "Troczewskiego", częściowo z dyplomami. Od lewej: Dominika Jabłońska, Arkadiusz Lubka, Karolina Wiktorowska.

Dominice Jabłońskiej powinęła się noga w części teoretycznej, do egzaminu poprawkowego przystąpi w przyszłym roku. Nie zamierza jednak próżnować, chciałaby pójść do szkoły policealnej i kształcić się w zakresie BHP. - Ponoć to dobrze płatny zawód - mówi.

Zdawalność w "Troczewskim" na poszczególnych poziomach jest zbliżona do średniej wojewódzkiej lub ją przewyższa. I tak na przykład spośród absolwentów technikum hotelarstwa zdało 76,9 proc. osób (w województwie 47,1 proc.). Spisali się również kelnerzy - zdawalność w ich przypadku wyniosła 75 proc. (w województwie 52,4 proc.).

O sukcesie mogą też mówić uczniowie "Grabskieg"o. Absolwenci technikum handlowego zdali w stu procentach (średnia wojewódzka 61,9), natomiast spośród osób, które ukończyły technikum ekonomiczne zdało 63 proc.

Z wyników egzaminu zawodowego zadowolona jest również dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica. Technicy elektroniki zdali na poziomie 91,3 proc. (średni wynik w województwie 54,2 proc.), natomiast technicy mechaniki 84,62 proc. (w województwie 56,3 proc.).

- Wyniki egzaminu pokazują, że uczniowie byli bardzo dobrze do niego przygotowani. A to oznacza, że są bardzo dobrze przygotowani do wykonywania konkretnych zawodów. Do dyspozycji mieli wiele zajęć obowiązkowych i fakultatywnych, i to od pierwszej klasy - mówi Andrzej Pudłowski, wicedyrektor "Staszica".

Aby zdać egzamin zawodowy z części teoretycznej trzeba było uzyskać 50 proc. punktów a z praktycznej 75 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE