Nielegalny hazard po raz kolejny znalazł się na celowniku funkcjonariuszy KAS. Od stycznia 2023 roku zlikwidowali już 200 nielegalnych automatów do gier w 38 lokalach. Miało to miejsce m.in. w sąsiedniej Łęczycy, o czym informowaliśmy tutaj -
Tym razem Służba Celno-Skarbowa pojawiła się w Łowiczu, gdzie zajęła się punktem gier na nielegalnych automatach składającym się z dwóch pomieszczeń. Działania zostały podjęte na polecenie Prokuratury Rejonowej w Łowiczu.
- Funkcjonariusze zajęli 14 nielegalnych automatów do gier. Znaleźli tam ponad 9 tys. zł w gotówce, znalezionej np. w pojemniku po odświeżaczu powietrza. Zabezpieczyli telefony komórkowe, dokumentację finansowo-księgową i inne dowody przestępstw - informuje Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili zatrzymanym czterdziestolatkom, kobiecie i mężczyźnie, zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.
Funkcjonariusze przypominają, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.
- Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych - podkreśla A. Majchrzak.
KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl.
Info: KAS Łódź
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.