Reklama

Salon Poetycki na Zamku w Oporowie

Opublikowano:
Autor:

Salon Poetycki na Zamku w Oporowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum – Zamek w Oporowie ma zaszczyt zaprosić na pierwszą odsłonę "Salonu Poetyckiego na Zamku w Oporowie" w dniu 24 maja 2015 r. (niedziela) o godz. 17:00. Cena biletu 15 zł. Dariusz Jakubowski – spiritus movens przedsięwzięcia wraz z Katarzyną Thomas - sopran i Piotrem Szafrańcem - fortepian, przeprowadzą nas przez poetycko-performatywny wykład "O talencie, tremie i byciu sobą, czyli o istocie kamieni szlachetnych". Ponadto stały "kącik własnego utworu, czyli wszystko jest poezją".W spotkaniu zagoszczą również Zbigniew Herbert, Wiesława Szymborska, Konstanty Ildefons Gałczyński, C.K. Norwid, Jacek Kaczmarski i J.W. Goethe, John Donne, Stanisław Barańczak i.in. Poetów wspomoże Eric Satie, a muzyczną osią spotkania będą mazurki: F. Chopina, P. Viardot, C. Debussy’ego, K. Szymanowskiego, Raula Koczalskiego, A. Skriabina i Romana Maciejewskiego. Ponadto poszukamy wątków literackich w salonowej pieśni romantycznej na przykładzie Franciszka Schuberta.

SALON, to niekonwencjonalne wydarzenie artystyczne, to reaktywacja cokolwiek zapomnianej idei salonu, jako miejsca SPOTKANIA. Salonu, gdzie w żywej i niezobowiązującej atmosferze następuje wymiana inspiracji, gdzie nie ma podziału na publiczność i wykonawców, salonu, gdzie wszyscy są pełnoprawnymi kreatorami wydarzenia. Taki jest cel i sens naszego przedsięwzięcia.

Każde nasze spotkanie będzie zbudowane z dwóch modułów. W części pierwszej z performatywno-artystycznego wykładu, a drugi moduł to Kącik własnego utworu, czyli wszystko jest poezją.

Rezerwacja miejsc w Muzeum - Zamku w Oporowie codziennie w godz. 10:00-15:30 (tel. 24/285-91-22).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE