Reklama

Reklama

Samochód powiadomił o wypadku. Na miejsce wysłano straż i policję: co się stało? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do niecodziennego zdarzenia doszło w powiecie w powiecie kutnowskim. Służby zostały zaalarmowane o "podejrzeniu wypadku". Sygnał wysłał samochód.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj około 10:35. Policja i straż pożarna otrzymały informację o wypadku w miejscowości Grabów pod Żychlinem.

- Wezwanie pochodziło z europejskiej aplikacji "eCall", która to powiadamia służby gdy tylko wykryje kolizje lub wypadek. Tym razem na szczęście był to tylko błąd systemu, i nikt nie potrzebował realnej pomocy – informuje facebookowym profil Kutno Alarmowo.

Na miejsce wysłano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlina, patrol policji i karetkę pogotowia. Ta ostatnia po sprawdzeniu miejsca zdarzenia została zawrócona – służby zakwalifikowały to zdarzenie jako fałszywy alarm.

Strażacy wrócili do bazy po godzinie 11:30.

Działania komentują także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji, okazało się, że pojazd znajduje się w warsztacie samochodowym, a wysłanie alarmu to najprawdopodobniej błąd systemu - informuje OSP Żychlin

System eCall umożliwia szybkie manualne lub automatyczne wezwanie pomocy. Ręczne wezwanie jest włączane przyciskiem przez kierowcę lub pasażerów pojazdu, a automatycznie aktywowane, w określonych warunkach po zderzeniu, dzięki czujnikom zamontowanym w pojeździe.

Po uruchomieniu samochodowe urządzenie eCall łączy się przy użyciu sieci telefonii komórkowej ze służbami ratunkowymi umożliwiając przekazanie danych elektronicznych i nawiązanie połączenia głosowego.

Zgłoszenia są odbierane przez centralę, którą stanowi odpowiedni terytorialnie punkt przyjmowania zgłoszeń o wypadkach, funkcjonujący w ramach sieci telefonów alarmowych 112

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy