Reklama

Samorządy chcą przesunięcia wyborów. Co na to Główny Inspektor Sanitarny? Rozczarowująca odpowiedź

Opublikowano:
Autor:

Samorządy chcą przesunięcia wyborów.  Co na to Główny Inspektor Sanitarny? Rozczarowująca odpowiedź - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy to w formie tradycyjnej, czy też korespondycyjnej, zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie nie powinny się odbyć - co do tego zgodna jest więkoszość polskich samorządów. Kluczowe w powyższej kwestii jest stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Na jego biurko trafiło pismo, w którym zapytany został m.in o wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa dla ochrony wyborców, członków obwodowych komisji wyborczych, osób obsługujących komisje i wykonujących prace organizacyjne. Odpowiedź GIS okazała się jednak lakoniczna i rozczarowała samorządowców.

Chodzi o pismo z 24 marca, wystosowane przez prezesa Unii Metropolii Polskich, Tadeusza Truskolaskiego. Zawnioskował on do Głównego Inspektora Sanitarnego, Jarosława Pinkasa o przedstawienie dokładnych warunków, w jakich miałyby się odbyć najbliższe wybory prezydenckie.

Truskolaski zapytał o wytyczne w zakresie zachowania bezpieczeństwa współpracy i komunikacji członków komisji oraz osób je obsługujących, a także o instrukcje dotyczące wyposażenia i dezynfekcji stanowisk do wydawania kart do głosownia, zastosowania długopisów jednorazowego lub wielorazowego użytku, czy zastosowania płynów do dezynfekcji rąk, rękawiczek i maseczek.

Na odpowiedź trzeba było czkeać 3 tygodnie. Ta nie usatysfakcjonowała jednak samorządowców.

- Podjęte zostały działania agregujące opinie instytucji eksperckich w tym zakresie. Po przedstawieniu opinii, komentarzy i uwag do procesu wyborów prezydenckich planowanych w trybie korespondencyjnym, przez ekspertów i wybrane instytucje naukowe, zostanie przygotowany zagregowany materiał wraz z analizą przekazanych opinii i stanowisk - odpowiedział lakonicznie Jarosław Pinkas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE