Reklama

Reklama

Schrony przeciwlotnicze w Kutnie. Ile ich jest? Czy nadają się do użytku? [FOTO]

Opublikowano: pt, 18 mar 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Eksperci są zgodni - nie musimy obawiać się zbrojnego ataku wymierzonego w Polskę przez putinowską Rosję. Z drugiej strony, w myśl starego przysłowia "przezorny zawsze ubezpieczony", warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Z takiego założenia wychodzą też nasi Czytelnicy, pytający o to, "czy Kutno posiada schrony, gdzie mieszkańcy mogliby się skryć w razie nalotu wrogich sił"? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Reklama

24 lutego Rosja napadła na Ukrainę, a uchodźcy wojenni schronienie odnajdują głównie nad Wisłą. Część Polaków obawia się, że to właśnie nasz kraj, w przypadku zwycięstwa Rosji, może stać się kolejnym celem Putina. Wielu ekspertów nie podziela tych obaw i twierdzi, że nawet, jeśli w przyszłości miałoby dojść do bezpośredniego konfliktu na linii Rosja - Polska, nie musi on przybierać on takiej formy, jak ten obserwowany obecnie w Ukrainie. 

Część kutnian woli jednak dmuchać na zimne. W ostatnich dniach do naszej redakcji napływały pytania odnośnie schronów zlokalizowanych w Kutnie. Czy, gdzie i ile znajduje się ich obecnie w naszym mieście? O to zapytaliśmy w magistracie.  

Jak wyjaśnia urząd miasta, na terenie Kutna zlokalizowanych jest sześć budowli ochronnych. Mieszczą się one przy ul.: Zamenhofa 9, Zamenhofa 10, Narutowicza 4, Podrzecznej 15, Podrzecznej 17 oraz Podrzeczna 21.

Jak się dowiadujemy, są to budynki powstałe w latach 60-tych, poza budynkiem przy ul. Zamenhofa 9, pobudowanym w roku 1995. Łącznie są one w stanie pomieścić 270 osób. Tutaj pojawia się jednak duże "ale".

- W wyniku ich przeglądu stwierdzono, iż w obecnym stanie technicznym przedmiotowe pomieszczenia nie nadają się do użytku zgodnie ze swym przeznaczeniem - wyjaśnia urząd miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy