Reklama

Reklama

Mieszkania, żywność i artykuły chemiczne – kutnowskie firmy pomagają uchodźcom [FOTO]

Opublikowano: śr, 16 mar 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coraz więcej firm działających na terenie Kutna i powiatu włącza się w pomoc uchodźcom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy. Jedno z przedsiębiorstw przygotowało mieszkanie, do którego już wprowadziła się kobieta z czwórką dzieci.

Reklama

Kilka kutnowskich przedsiębiorstw włączyło się w akcje wsparcia uchodźców realizowane przez magistrat. Jak podkreśla urząd, to zarówno pomoc żywieniowa, jak i rzeczowa.

- Każde przedsiębiorstwo wybiera możliwość pomocy i tak na przykład ChemPak Kutno zakupił 50 łóżek polowych, które mogą zostać wykorzystane w tymczasowych punktach noclegowych. Firma Kellogg’s przygotowała jedno z mieszkań z zasobów Zarządu Nieruchomości Miejskich na potrzeby przyjęcia uchodźców – komentują przedstawiciele Urzędu Miasta. 

Wczoraj do tego wyremontowanego lokalu wprowadziła się kobieta z czwórką dzieci uciekająca z Ukrainy. Mieszkanie zostało też doposażone i odświeżone.

Cały czas w pomoc uchodźcom zaangażowane są także delikatesy T.D.J. Ozdowscy. Przedstawiciele sklepu przekazują artykuły spożywcze i chemiczne oraz szykują jedzenie dla Ukraińców, którzy przejeżdżają drogą kolejową przez Kutno.

O wsparciu płynącym od darczyńców informuje też Starostwo Powiatowe w Kutnie. Między innymi firma A&S Jujka przekazała uchodźcom około 1,5 tony mąki. 

- Jest mi niezmiernie miło otrzymać tak olbrzymi dar w postaci Państwa produktów. Zapewniam, że trafi on w odpowiednie ręce. Uchodźcy z Ukrainy będą potrzebowali takiego rodzaju materiałów do przetrwania pierwszych miesięcy w naszym kraju – mówi starosta Daniel Kowalik.

Info: UM Kutno/Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy