Reklama

Reklama

W Kutnie powstanie schronisko dla zwierząt i zostanie wprowadzony podatek od posiadania psa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum&pixabay.com

W Kutnie powstanie schronisko dla zwierząt i zostanie wprowadzony podatek od posiadania psa? - Zdjęcie główne

Radni chcieliby, żeby w Kutnie pwostało schronisko dla zwierząt | foto poglądowe-archiwum&pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta w Kutnie poruszono temat budowy schroniska dla zwierząt w naszym mieście. Dodatkowo wspomniano o wprowadzeniu podatku od posiadania psa.

Reklama

Przy okazji przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt w 2022 roku Joanna Podemska z Komisji Rewizyjnej przedstawiła wniosek budowy schroniska dla zwierząt w Kutnie. Zawnioskowano też o wprowadzenie podatku od posiadania psa.

Sprawa była szeroko komentowana i dość długo o niej rozmawiano. Radni pytali m.in. o to, ile w skali roku Miasto musi płacić za opiekę nad bezpańskimi zwierzętami w Wojtyszkach. Mówili o kontrowersjach, które dotyczą tego miejsca.

Zbigniew Burzyński odpowiadał, że Miasto po sprawdzeniu wszystkich „za” i „przeciw” odniesie się do wniosku Komisji Rewizyjnej, ale już teraz wiadomo, że koszt budowy schroniska i jego utrzymania byłby bardzo duży. Takie miejsce nie mogłoby być obsługiwane wyłącznie przez wolonatriuszy. Miasto musiałoby zatrudnić ludzi, którzy pracowaliby tam całą dobę.

Z kolei jego zastępca Jacek Boczkaja podkreślał, że to, co mówi się o schronisku w Wojtyszkach nie jest prawdą. Apelował by zapoznać się z działalnością fundacji, która niedawno przeprowadziła tam głośną interwencję, oraz dodał, że psy trzymane długo w kojcach prędzej czy później będą zmagać się z chorobą sierocą, co na zdjęciach i filmach faktycznie może wyglądać dramatycznie, ale nie oznacza to, że psy są źle traktowane.

Dodał też, że w niektórych przypadkach zwierzęta są ranne lub okaleczone, ponieważ część z nich trafia do schroniska po wypadkach komunikacyjnych i są w trakcie leczenia. Z kolei w przypadku większej liczby zwierząt w jednym boksie te mogą ze sobą walczyć o przewodnictwo w stadzie, co również może powodować u nich obrażenia, lecz po "ustaleniu hierachii" te walki ustają.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy