Siedem medali judoków w Toruniu

Siedem medali judoków w Toruniu - Zdjęcie główne

WydarzeniaZawodniczka judo, Martyna Kaźmierczak przywiozła złoty medal z Otwartych Mistrzostw Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Juniorów Młodszych, które zostały rozegrane w weekend w Toruniu. Młodsi sportowcy rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Dzieci. Łącznie judocy z Kutna wywalczyli siedem medali.

W mistrzostwach juniorów i juniorek młodszych dwa brązowe medale zdobyli Cezary Kulesza i Mateusz Kura. Na czwartym miejscu uplasował się Wojciech Piotrowski.Srebrne medale w mistrzostwach dzieci wywalczyły Katarzyna Bednarek, Weronika Kura i Oliwia Medyńska. Natomiast brązowy medal otrzymał Jakub Szymański.

- Dla Kasi Bednarek były to dopiero drugie zawody w jej karierze sportowej. Rywalizowała na macie z bardziej doświadczonymi koleżankami - mówi Krzysztof Kaźmierczak, prezes UKS Ippon MDK.

- Ogółem kutnowski klub zajął ósme miejsce. Był to udany start, gdyż na ośmioro zawodników siedmiu zdobyło medale. W klasyfikacji ogólnej ustąpiliśmy klubom, które wystawiły w turnieju po kilkunastu lub więcej zawodników - dodaje K. Kaźmierczak.

W wakacje duża grupa reprezentantów Ippon Kutno weźmie udział w zgrupowaniach kadry wojewódzkiej we Władysławowie i Zakopanem. Dodatkowo juniorzy Maciej Ligęza i Seweryn Wiktorek pojadą na zgrupowanie w chorwackim mieście Pula.

Od września klub planuje nabór do grupy początkującej. Więcej informacji pod numerem 664 463 706 oraz na stronie www.uksipponkutno.cba.pl.