Reklama

Reklama

Skargi na kierowców autobusów miejskich: opinie pasażerów podzielone, prezes MZK odpowiada

Opublikowano: wt, 15 lut 2022 11:53
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Skargi na kierowców autobusów miejskich: opinie pasażerów podzielone, prezes MZK odpowiada - Zdjęcie główne

Ile skarg na kierowców MZK Kutno wpłynęło od początku 2022 roku? | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lawinę komentarzy w mediach społecznościowych wywołał wpis jednego z internautów oburzonego zachowaniem kierowców autobusów miejskich. Twierdzi on, że notorycznie spotyka się z "wrednością i chamstwem" pracowników MZK. Głosy w tej sprawie są jednak podzielone, a prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji zaznacza, że skargi są rzadkością, a większość z nich jest bezzasadna.

Reklama

Do zagorzałej dyskusji doszło na facebookowej grupie Kutno. Swoją niepochlebną opinię na temat kierowców MZK Kutno wyraził jeden z pasażerów. 

- Powiem tylko jedno . Kierowcy autobusów miejskich MZK Kutno Nie rozumiem waszej wredności i chamstwa! Zachowujecie się ( nie wszyscy ) jakbyście jeździli za karę a za winnych obrali sobie pasażerów. Jak można znęcać się nad ludźmi.  ??  Daje tylko 2 przykłady choć mógłbym dac wiele więcej: 1. Pani chciała wsiadc do autobusu jednak pan zamknal drzwi i zaczął odjeżdżać my w autobusie krzyczeliśmy ze kobieta chce wejść to pan kierowca przyspieszył i odjechał!!! 2.  Pan kierowca chyba robil ostatni kurs i byl tak wściekły ze za***ł po mieście jakby wiózł worki kartofli ?  Dodam ze do p. SIKORY zostały złożone skargi nie tylko przeze mnie . Wraz z numerami autobusów.  A wy mieliście jakieś " miłe " przygody? [pisownia oryginalna - przyp.red.] - pisze internauta. 

Głosy kutnian w tej sprawie nie były jednostronne. Część forumowiczów podzielała powyższą opinię, lecz nie brakowało też cieplejszych słów na temat kierowców miejskich autobusów. 

- Jeżdżę autobusem do pracy od roku codziennie. Kierowcy są bardzo sympatyczni, uprzejmi no może oprócz jednego starszego pana który bluźni na cały autobus jak coś mu nie pasuje a tak to złego słowa na innych nie powiem - pisze internautka. 

O komentarz w sprawie poprosiliśmy prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji, Jacka Sikorę. Jak słyszymy, od 1 stycznia do 15 lutego wpłynęły łącznie trzy oficjalne skargi na kierowców. Po przejrzeniu nagrań z monitoringu, dwie z nich okazały się bezzasadne, w przypadku jednej dostrzeżono uchybienia w zachowaniu kierowcy. 

- Wobec pracownika zostały wyciągnięte konsekwencje - wyjaśnia Jacek Sikora.

Prezez MZK podkreśla również, że podobne, oficjalne skargi są rzadkością i z reguły okazują się bezzasadne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy