Reklama

Skatował półrocznego synka. Oprawca Damianka usłyszał wyrok

Opublikowano: czw, 19 mar 2020 18:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osiem lat więzienia - taki wyrok zapadł dziś w sprawie Dariusza G., który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad 6-miesięcznym Damiankiem, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci dziecka. 10 miesięcy za kratkami spędzić ma natomiast matka zmarłego chłopca. Wyrok nie jest prawomocny.

W kwietniu 2018 roku do kutnowskiego szpitala zgłosiła się kobieta z 6-miesięcznym Damiankiem. Twierdziła, że dziecko źle się czuje. Personel medyczny zauważył na ciele chłopca obrażenia, które mogły wskazywać na stosowanie przemocy. Jego stan był ciężki i konieczne było przewiezienie go do specjalistycznej placówki medycznej w Łodzi, gdzie poddany został operacji. Z uwagi na charakter obrażeń stwierdzonych u dziecka lekarze zawiadomili policję.

Rodzice zostali zatrzymani. Zdaniem prokuratury 42-latek znęcał się nad dzieckiem od grudnia 2017 roku. Szarpał chłopca za szyję oraz tułów, uderzał ręką po plecach i potrząsał nim, w wyniku czego spowodował u dziecka obrażenia ciała w postaci podbiegnięć krwawych na szyi, drobnych wybroczyn krwawych na twarzy i klatce piersiowej, a także obustronnych przewlekłych krwiaków podtwardówkowych wraz z obrzękiem mózgu.

Prokuratura w swoich komunikatach podawała, że ojciec dziecka nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.
Oskarżono także 22–letnią matkę chłopca. Przedstawiono jej zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mimo bowiem ciążącego na niej obowiązku opieki nad dzieckiem, mając świadomość że jest ono ofiarą przemocy ze strony partnera, pozostawiała je pod jego opieką. Nie podejmowała skutecznych działań, które mogłyby zapobiec cierpieniom syna. Podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu. .

Jak podaje Radio Łódź, dzisiaj Sąd Okręgowy w Łodzi 43-letniego Dariusza G. winnym zarzucanych mu czynów i skazał na 8 lat więzienia.

23 -letnia Martyna Z., miała natomiast być świadoma agresywnego zachowania partnera i nie reagować, stąd wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł również wobec oskarżonego Dariusza G. nawiązkę na rzecz dziecka w wysokości 50 tys.zł. Wyrok nie jest prawomocny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE