Reklama

Skoki spadochronowe – także dla Ciebie!

Opublikowano:
Autor:

Skoki spadochronowe – także dla Ciebie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Marzenia o skoku ze spadochronem towarzyszą Ci od lat? Teraz możesz je spełnić – pomogą ci w tym skoki tandemowe. Zarezerwuj termin i przygotuj się na przygodę swojego życia!

Skoki spadochronowe nie są tylko i wyłącznie zarezerwowane dla tych z żelazną kondycją, dziesiątkami godzin spędzonych na szkoleniach i ze specjalnymi predyspozycjami. Gdy chcesz zrealizować swoje marzenia, wtedy czekają na ciebie skoki tandemowe. Jak skoczyć w tandemie, gdzie to zrobić i ile zapłacić, by poszybować w przestworzach?

Skok tandemowy krok po kroku

Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę – skacze doświadczony instruktor oraz uczestnik. Dzięki temu, że podczas skoku stosuje się specjalną uprząż, nie trzeba obawiać się o przebieg całego wydarzenia. To powoduje, że w tandemie może skoczyć praktycznie każdy, nawet bez specjalnej kondycji, przygotowania czy badań lekarskich.

Zanim jednak wyskoczysz z samolotu ze spadochronem, zarezerwuj swój skok. Dzisiaj można zrobić to praktycznie na terenie całej Polski – wystarczy tylko wybrać szkołę spadochronową, która w swojej ofercie ma skoki tandemowe, a potem zapisać się na dogodny termin. Można zrobić to całkowicie przez internet, dlatego nie musisz wcale wychodzić z domu, żeby się umówić.

Gdy termin został potwierdzony, wtedy w wyznaczonym dniu należy przyjechać na lotnisko. Na miejscu uczestnicy przechodzą krótki instruktaż, który przekazuje im podstawowe informacje dotyczące zachowania w trakcie skoku oraz zasad bezpieczeństwa. Potem odbiera się wyposażenie, czyli gogle i opcjonalnie kombinezon i można wstąpić na pokład samolotu, z którego będzie odbywać się skok.

Skacze się z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów – od wysokości skoku zależy czas swobodnego spadania bez otwarcia czaszy spadochronowej, czyli tego momentu, gdy adrenalina jest na najwyższym poziomie. Przy 3000 metrach to około 30 sekund, natomiast przy 4000 metrach około 60 sekund. Po osiągnięciu wyznaczonego pułapu otwiera się czasza spadochronu i następuje kilkuminutowe powolne opadanie aż do miękkiego lądowania.

Gdzie można skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Aktualnie skoki spadochronowe w tandemie organizuje się na terenie lotnisk cywilnych na terenie całej Polski. Jedna z największych szkół spadochronowych – Skydive, która w swojej ofercie także ma tandemy, działa na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, dodatkowo także w Kamieniu Śląskim w województwie opolskim oraz w Przasnyszu w województwie mazowieckim.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie rozpoczynają się od około 500-600 złotych za skok z wysokości 3000 metrów, a kończą na około 700-800 złotych za skok z 4000 metrów. Dodatkowo przy zakupie skoku tandemowego można skorzystać z opcji wideorejestracji całego wydarzenia. Wtedy uczestniczy w nim jeszcze jeden skoczek, na którego kasku znajduje się kamera – w ten sposób wyczyn jest profesjonalnie udokumentowany i stanowi niezwykłą pamiątkę. Za wideorejestrację trzeba zapłacić dodatkowo około 200-300 złotych zależnie od szkoły.

Gdy wobec tego marzysz o skoku ze spadochronem, sprawdź już teraz oferty szkół spadochronowych, zarezerwuj skok tandemowy i spełniaj sny!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE