Reklama

Skromny i spokojny sylwester

Opublikowano:
Autor:

Skromny i spokojny sylwester - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Około 200 osób zebrało się w Sylwestra pod kutnowskim ratuszem, aby obejrzeć pokaz fajerwerków. Była to jedyna atrakcja związana z powitaniem 2013 roku. Powód? Oszczędności. Mieszkańcy nie kryli zdziwienia, że noworocznych życzeń nie złożył im żaden z prezydentów. Kutnowski magistrat tym razem zrezygnował z hucznego miejskiego sylwestra i zafundował kutnianom tylko pokaz fajerwerków. Przez blisko dziesięć minut wystrzelonych zostało prawie 3 tys. fajerwerków, które kosztowały, bagatela, 15 tys. złotych.

Przed ratuszem zabrakło sceny, na której co roku występowały zespoły muzyczne. Nie było także noworocznych życzeń składanych przez prezydenta. Taka formuła nie spodobała się opozycji.

- Uważam, że na takiej imprezie obecność głowy miasta jest obowiązkowa. Jeśli stawić nie mógł się prezydent Burzyński, to życzenia złożyć powinien któryś z zastępców - mówi Bartosz Serenda, radny miejski. - Szkoda także, że nie było żadnych koncertów. Nie trzeba zapraszać gwiazd i uszczuplać miejskiego budżetu, wystarczyło zorganizować występy kutnowskich zespołów.

Sylwestrowa noc w Kutnie upłynęła bardzo spokojnie. Policja odnotowała 27 interwencji, głównie związanych z zakłócaniem porządku i awanturami domowymi.

- Również na drogach było spokojnie. Odnotowaliśmy dwie niegroźne kolizje, w których nikt nie ucierpiał - informuje st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy kutnowskiej komendy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE