Reklama

Skutków upałów ciąg dalszy- mieszkańcy zaczynają oszczedzać prąd

Opublikowano:
Autor:

Skutków upałów ciąg dalszy- mieszkańcy zaczynają oszczedzać prąd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwająca fala upałów nie oszczędza żadnego regionu Polski. Bardzo wysokie temperatury stały się ostatnio powodem ograniczeń w dostawie prądu zarządzonych przez Polskie Sieci Energetyczne. Dostosować się do nich muszą wszystkie zakłady produkcyjne i galerie, jednak apel o oszczędne korzystanie z energii dotyczył także gospodarstw domowych. W jaki sposób mieszkańcy Kutna i regionu mogą przyczynić się do zmniejszenia wykorzystania prądu?

Jak informuje Konrad Kustosz, Specjalista Wiodący ds. Komunikacji w Energa-Operator, w tematach związanych z gospodarowaniem energią elektryczną mieszkańcy powinni skontaktować się ze sprzedawcą energii. Nie jest to jednak niezbędne, ponieważ kutnianie odpowiednie informacje mogą znaleźć na stronie Urzędu Regulacji Energetyki, która podaje proste sposoby pozwalające na mniejsze zużycie prądu, co przekłada się także na mniejsze rachunki.

Dobrą metodą jest wyłączanie z kontaktu sprzętów, z których aktualnie nie korzystamy, np. telewizora, komputera czy zmywarki. Zaleca się także ograniczenie w korzystaniu z klimatyzacji i pamiętanie o wyłączaniu światła po wyjściu z pomieszczenia. Oszczędzać należy szczególnie między godziną 11. a 17., kiedy prądu zużywa się najwięcej.

Więcej informacji znajduje się na stronie:
http://www.ure.gov.pl/pl/poradnik-odbiorcy/jak-oszczedzac-energie/1903,Jak-zmniejszyc-rachunki-za-energie-elektryczna-i-zaoszczedzic.html

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE