Reklama

Śladami Marii Stępniak

Opublikowano:
Autor:

Śladami Marii Stępniak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Ślady" to debiut na rynku wydawniczym kutnianki Marii Stępniak. Jednak kobieta pisze wiersze nie od dziś. Wszystko zaczęło się pod koniec lat 90., kiedy była prezesem kutnowskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.- Pisałam wówczas rymowanki dla sponsorów. Z wykształcenia jestem nauczycielką, wiele utworów powstało w czasie mojej pracy zawodowej. Jednak najwięcej na emeryturze. Zawsze marzyłam o wydaniu tomiku, jednak nie sądziłam, że rzeczywiście się to uda - wyjaśnia poetka.

Do opublikowania książki namówili ją znajomi, odbiorcy jej wierszy, które miała okazję publikować w prasie lokalnej oraz prezentować publicznie, np. podczas uroczystości organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Publikacja "Śladów" nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc Urzędu Miasta oraz stowarzyszenia "Złoty Wiek".

- Jestem im za to bardzo wdzięczna - dodaje M. Stępniak.

W tomiku znajduje się 37 utworów. Wiersze dotyczą kruchości ludzkiej egzystencji.

- To opowieść o całym moim życiu, dlatego zadedykowałam ją m.in. moim najbliższym. Można powiedzieć, że inspirację stanowi dla mnie cała otaczająca rzeczywistość. Czasem budzę się w nocy, mam w głowie jakieś wersy. Od razu je zapisuję na kartkach, które zawsze znajdują się w zasięgu ręki - mówi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE