Reklama

Reklama

"Ślubujemy!" - pierwszaki ze szkoły w Kaszewach przyjęte w grono uczniów

Opublikowano: wt, 31 paź 2017 15:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony piątek (27 października) w Szkole Podstawowej w Kaszewach Dwornych odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Swą obecnością na uroczystości zaszczycili rodzice pasowanych uczniów, cała społeczność szkolna, a także zaproszeni goście.

Reklama

Po oficjalnym powitaniu zebranych przez dyrektor szkoły - Annę Cholewę nastąpił najbardziej oczekiwany przez najmłodszych uczniów moment. Dzieci z powagą wypowiedziały słowa ślubowania, których treść porusza sumienność, szacunek, odpowiedzialność i pracowitość. Z niemal rycerską odwagą nadstawiały one ramiona do pasowania, którego dokonała dyrektor Anna Cholewa, dzierżąc w dłoni duży ołówek, który nabrał wyjątkowej mocy - uczynił dzieci pełnoprawnymi uczniami.

Po ceremonii nadszedł czas na występy, w trakcie których radośni i dumni pierwszoklasiści przy wsparciu starszej koleżanki Anny Frydrysiak, prezentowali swój talent aktorski. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem wychowawczyni p. Agnieszki Morgi. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, chcąc udowodnić zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele się już nauczyły i są pełne zapału do zdobywania wiedzy. Musiały przekonać wszystkich obecnych o tym, że zasługują na miano uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych.

Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, prezenty od zaproszonych gości i Rady Rodziców oraz wiele słodkości. Końcowym elementem tej uroczystości było wykonanie pamiątkowych zdjęć oraz spotkanie przy pięknie udekorowanych stołach i pysznym poczęstunku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)