Reklama

Służby wygrywają z dopalaczami

Opublikowano:
Autor:

Służby wygrywają z dopalaczami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sesje Rady Powiatu Kutnowskiego znane są z mnogości i różnorodności podejmowanych tematów. Przy okazji podsumowań, a także korzystając z obecności służb mundurowych, poruszono także problem dopalaczy...

O sprawę zapytała Ewa Kotlińska.

- Jeden sklep z dopalaczami był na Tarnowskiego, jeden na Troczewskiego, kolejny był na al. ZHP. Te punkty zostały zamknięte przy udziale sanepidu, nowe punkty nie powstały. Z prowadzonej przez nas analizy wynika, że najczęściej dopalacze kupowane są przez młodych ludzi przez internet. To bardzo trudne do wyeliminowania. Dopiero gdy taki młody człowiek się zatruje i trafia na oddział szpitalny, zaczynamy działania pozwalające nam ustalić, kto mógł sprzedać dany środek. Każdy dopalacz trzeba także zbadać, czy on jest dopalaczem, a pamiętajmy, że pracują przy nich chemicy, którzy wciąż je udoskonalają – mówił kom. Mirosław Liwiński.

Dopalacze na szczęście rzadko są przyczyną zatruć w powiecie kutnowskim, ostatni raz o takim przypadku pisaliśmy na początku ubiegłego roku kiedy to tymi podejrzanymi substancjami zatruli się dwaj nastolatkowie. Byli to chłopcy w wieku 16 i 18 lat. Oboje trafili do szpitala.

- Chłopcy zachowywali się w dziwny sposób, co wzbudziło podejrzenia, że są pod wpływem substancji odurzających. Ponieważ jeden z wychowanków jest nieletni, sprawę skierowano do Sądu Rejonowego w Kutnie - mówiła wtedy st. asp. Edyta Machnik z KPP w Kutnie. - Dodatkowo nastolatkowie zostali poddani narkotestom, które dały wynik negatywny.

Ostatni sklep z dopalaczami natomiast zamknięto w styczniu 2016 roku. Czy moda na tego typu używki powoli przemija...?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE