Reklama

Śmieciowy problem na cmentarzu? „Wszystko do jednego kontenera, zero recyklingu!”

Opublikowano:
Autor:

Śmieciowy problem na cmentarzu? „Wszystko do jednego kontenera, zero recyklingu!” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden kontener i – co za tym idzie – zero segregacji. Na ten problem związany z kutnowskim cmentarzem komunalnym zwróciła uwagę #zaRADNA Krysia, jak o sobie napisała Krystyna Tomczak.

- Drodzy mieszkańcy, mili znajomi! Na początku miesiąca, 1 i 2 listopada, odwiedziliśmy groby naszych bliskich na cmentarzu komunalnym w Kutnie. Właśnie w tym miejscu moją uwagę zwrócił fakt, że wszystkie śmieci trafiają do jednego kontenera - bez recyklingu i żadnego pomyślunku – napisała w mediach społecznościowych Krystyna Tomczak.

Dodała, że w związku z tym na wtorkowym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej zgłosiła projekt segregacji odpadów (plastik, szkło).

- W trosce o nasze środowisko, ale także o czystość cmentarza. Zaproponowałam, także wybudowanie kolumbarium, gdzie będzie można złożyć urny. Będzie to miejsce godnego pochówku. Serdeczności, #zaRADNA Krysia – zwraca się kutnian Krystyna Tomczak.

Dodajmy, że na cmentarzu w Kuczkowie niedawno pojawił się specjalny regał, dzięki któremu mniej zniczy ląduje w kontenerach na śmieci. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

fot. poglądowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE