Reklama

Śmierć pieszych na drogach powiatu. Policja apeluje o rozsądek

Opublikowano:
Autor:

Śmierć pieszych na drogach powiatu. Policja apeluje o rozsądek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci podkreślają, że funkcjonariusze ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają uwagę na fakt, że to właśnie pieszy podczas zdarzenia ma najmniejsze szanse na wyjście z wypadku bez szwanku.

- Zbliża się jesień i warunki pogodowe będą się pogarszać, a co za tym idzie również coraz gorsza będzie widoczność na drogach. Przypominamy, uważajmy na niechronionych uczestników ruchu drogowego - apeluje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci wyliczają, że w 2020 roku na terenie powiatu kutnowskiego doszło do 19 wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tych wypadkach zginęło 4 niechronionych uczestników ruchu drogowego, a kolejnych 15 zostało rannych.

- Jak pokazują statystyki z naszego regionu, w 16 przypadkach do tych zdarzeń doszło z winy kierującego, a najczęstszą przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Przypominamy, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami tragicznych wypadków z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zdejmijmy nogę z gazu, aby bezpiecznie zatrzymać swój pojazd. Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odblasków. Kierujący będą mogli zobaczyć nas z większej odległości, a to daje im czas na reakcję. Przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone - podkreśla podkom. Edyta Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE